Flux (FLUX) Nedir?

Flux (FLUX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
660 kez okundu

Flux, ölçeklenebilir merkezi olmayan bulut altyapısının yeni neslidir. Kullanıcılar uygulamalarını aynı anda birden çok sunucuda oluşturup geliştirme yönetme şansına sahiptir. Bitci.com olarak bu makalede Flux Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak Flux ekosistemine, FluxOS ve Flux’un fiyatına değineceğiz.

Flux (FLUX) Nedir?

Proje; herhangi bir dış yatırımcı olmadan ilerleyen, açık kaynaklı, topluluk odaklı ve bağımsız bir projedir. Bu nedenle FLUX; sahipleri, madencileri ve düğüm operatörleri dışındakiler için önceden madenciliği yapılmış koinler veya dağıtımlar olmadan adil şekilde dağıtılmaktadır.

Projenin ekonomik modeli airdrops, madencilik ve düğüm ödülleri aracılığıyla sahipleri, GPU madencilerini ve operatörlerini teşvik etmektedir. Düğüm operatörleri ayrıca ücretli ortaklıklar ve ücretli uygulamalarla ek kripto para birimleri kullanabilmektedir.

Flux Ekosistemi Nedir?

Flux ekosistemi birlikte çalışabilir ve merkeziyetsizdir. AWS benzeri gelişme ortamı sunmaktadır. Kapsamlı bir merkezi olmayan bilgi işlemleri paketi ve bir hizmet olarak blok zinciri çözümleri sunmaktadır. Flux ekosistemi şunlardan oluşur: 

  • Fluxnodes’un merkezi olmayan altyapısı
  • FluxOS bulut işletim sistemi
  • Zelcore kendi kendini saklayan birden fazla varlıklı cüzdan ve blok zincir uygulama paketi 
  • Diğerleriyle birlikte çalışabilirlik sağlamak için zincir üstü yönetişim
  • Ekonomi ve paralel varlıklar için Flux blok zincirleri ve DeFi erişimi

Flux, Yeni İnternet için yüksek kullanılabilirlik altyapısı sağlamaktadır. Projeler ve geliştirme ekipleri, FluxOS’u kullanmak için Flux blok zincirine güvenmek zorunda değildir. Bu nedenle kendi zincirlerinin tüm benzersiz özelliklerini korurken gerekli altyapıya erişmekte sorun yaşamazlar.

FluxOS Nedir?

FluxOS, API erişimi ve diğer temel özellikleri sağlamaktadır. Sağlamlaştırılan dockerize edilen uygulamaların Flux’un tamamen merkezi olmayan hesaplama ağında verimli, güvenli ve optimal şekilde çalışmasına izin vermektedir. Platformun deyimiyle “devrim niteliğinde” bir ikinci katman işletim sistemidir.

  • Merkeziyetsiz: Flux Ağı, tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahiptir. Bu da onu hem sistem arızasına hem de dış sansür girişimlerine karşı oldukça dirençli hale getirmektedir. Düğümler, bireysel Flux düğüm operatörleri tarafından teminatlandırılıp yönetilmektedir. Bu da yayılmanın tamamen merkeziyetsiz olmasını sağlamaktadır.
  • Birlikte çalışabilir: FluxOS, herhangi bir blok zinciri ve herhangi bir sertleştirilmiş docker uygulamasıyla tamamen uyumludur. FluxOS üzerinde herhangi bir blok zincirinde herhangi bir uygulamayı çalıştırabilirsiniz.
  • API destekli: Flux’ta başlatılan uygulamaların dağıtımı ve yönetimi, hizmetlerinizle sorunsuz entegrasyona olanak tanıyan API ve UI desteklidir.

Flux’ın (FLUX) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Flux’ın (FLUX) toplam arz miktarı 440,000,000 FLUX’tır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 229,415,127 FLUX’tır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 11,533,819$ projenin piyasa değeri 345,430,069$’dır.

FLUX şu anda piyasalarda 1,52$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2022’de 3,33$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.