FIO Protocol (FIO) Nedir?

FIO Protocol (FIO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
2622 kez okundu

FIO Protocol; cüzdanlar, borsalar, kripto ödeme işlemleri ve kripto varlıkların tutulduğu herhangi gibi bir uygulama gibi kripto uç noktaları arasındaki boşluğu dolduran merkeziyetsiz bir hizmet katmanıdır. Bitci.com olarak bu makalede FIO nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak projenin avantajlarına, arzına ve fiyatına da değineceğiz.

FIO Protocol (FIO) Nedir?

Protocol bir cüzdan değildir, bir hizmet katmanıdır. Diğer blok zincirleriyle rekabet etmez, bütünleşmez ya da müdahale etmez. Diğer blok zincirlerindeki işlemler hakkında veri ve onay katmanı sağlayarak tüm blok zinciri tokenleri ve madeni paralar için gelişmiş, homojen bir kullanıcı deneyimi yaratan bir katman olarak mevcut ürünlere entegre olur.

FIO Protocol, halihazırda bildiğiniz ve kullandığınız ürünlere entegre edilmiştir. Üstelik tüm uygulamalarda aynı şekilde çalışmaktadır. Kendi dPos (Delegated Proof-of-Stake) blok zinciri olan FIO zinciri üzerinde çalışmaktadır.

FIO Token Nedir?

FIO tokeni, SLIP-44 standardını desteklemektedir. Protokolü kullanmak için FIO token gereklidir. Ancak protokol, dolaylı ödemeleri kabul etmek için tasarlandığından kullanıcıların tokeni doğrudan almasına gerek yoktur. Kullanıcılar, çeşitli popüler kripto para birimlerini kullanarak FIO Protokolü kullanımları için ödeme yapabilmektedir. Token, zincire veri yazmak için gerekli tüm ücretleri ödemek için kullanılmaktadır.

FIO Protocol’un (FIO) Avantajları Nelerdir?

  • Merkezi olmayan: Güvenilir bir üçüncü tarafın merkezileştirilmiş çözümünü gerektirmeyen halka açık bir blok zinciri tarafından desteklenmektedir.
  • Güvenli: İşlemlerin taraflar arasında güvenli şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Tüm FIO Protokol işlemleri, kullanıcının cüzdanında saklanan bir FIO özel anahtarını gerektirmektedir.
  • Özel: Herkese açık adresler ve meta verileri de dahil olmak üzere hassas karşı taraf bilgileri blok zincirinde şifrelenebilmektedir.
  • Birlikte çalışabilir: Bir cüzdana entegre edildikten sonra FIO Protokolü, bu zincirlere herhangi bir entegrasyon olmaksızın herhangi bir blok zincir veya kripto para birimiyle çalışmaktadır.
  • e-Ticaret: Her işlem için sağlam, değişmez ve özel meta verilerle uzun süre ödeme talebi işlevselliği sağlamaktadır.

FIO Protocol’un (FIO) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre FIO Protocol’un (FIO) toplam arzı 1,000,000,000 FIO’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 475,949,836 FIO’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 1,474,463$ olan projenin piyasa değeri 44,302,155$’dır.

FIO Protocol (FIO) şu anda 0,0,93177$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,560433$’a ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.