Fetch.ai (FET) Nedir?

Fetch.ai (FET) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
852 kez okundu

Fetch.ai dijital ekonominin insan müdahalesi olmaksızın gelişmesini sağlama fikriyle ortaya çıkan blok zincir tabanlı ağdır. Bitci.com olarak bu makalede Fetch.ai (FET) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak Fetch.ai’nin (FET) güçlü yönlerine ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Fetch.ai (FET) Nedir?

Açık erişimli, merkezi olmayan ve makine öğrenimli olarak tanımlanan bir blok zincir ağıdır. Ağ; cihazları ve hizmetleri, Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) bağlamaktadır. Ayrıca insanlar gibi diğer katılımcıların da katılımını kolaylaştırmaktadır.

Fetch.ai (FET), yapay zekaya dayalı merkeziyetsiz bir dijital ekonominin gelişimini destekleyebilecek araçlar ve uygun altyapı oluşturmaktadır. Ağ; insanların, cihazları ve hizmetleri birbirine bağlayıp veri paylaşımını ve işbirliğini sağlamaktadır. Öte yandan platformun ekonomisini oluşturanlar ise tedarikçiler ve tüketicilerdir. Bu ekonomi, farklı amaçlar ve kullanım durumlarıyla farklı aracı ve ekosistemler arasında dönmektedir.

Fetch.ai’nin (FET) Güçlü Yönleri Nelerdir?

DAG, DLT, akıllı sözleşmeler, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi farklı teknolojilerin kombinasyonu projeyi benzersiz kılmaktadır. Fetch.ai’nin (FET) desteklediği çeşitli AI özellikli kullanım durumları, projeye artı değer katmaktadır. Ağın temsil ettiği dijital ekonomi içindeki sorunları çözmek için AI kullanan nadir blok zincir projelerinden biridir. Projenin kullandığı kombinasyonlar sayesinde kullanıcılar; akıllı şehirler, akıllı evler, merkeziyetsiz finans, tedarik zinciri vb. alanlarda fark yaratabilmektedir. Ayrıca emtia değişimi ve AI tabanlı seyahatler de Fetchi.ai’nin (FET) kullanıcısına sunduğu avantajlar arasında bulunmaktadır.

Fetch.ai (FET) Nasıl Çalışmaktadır?

Ağ üç ana unsur kullanmaktadır. Bunlar şunlardır: Autonomous Economic Agents, the Open Economic Framework ve the Fetch Smart Ledger. Bu üç bileşen; makine öğrenimi ve yapay zeka tarafından desteklenen ağı oluşturmaktadır.

Fetch.ai’nin (FET) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Fetch.ai (FET) toplam arzı 1,152,997,575 FET’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 688,117,804 FET’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 10,514,698$ olan projenin piyasa değeri 52,837,857 FET’tir.

FET tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,077019$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Eylül 2021’de 1,17$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.