FEG (FEG) Nedir?

FEG (FEG) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
932 kez okundu

FEG’in arkasındaki fikir Ethereum blok zincirinde çalışan merkezi olmayan bir işlem ağı sağlamaktır. Bitci.com olarak bu makalede FEG Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca FEG’in kurucusuna, ürünlerine ve fiyatına değineceğiz.

Her işlemde, sahiplere %1 vergi dağıtılır ve ek olarak %1’lik bir vergi de yakılmaktadır. Bunun sahipleri hold’a (tokeni satmayıp elde tutmak) teşvik etmesi planlanmaktadır. Kaç tokenin yakılacağıyla ilgili platformun herhangi bir sınırı bulunmamaktadır.

FEG tamamen merkeziyetsizdir. Tokenin tek bir ana sahibi yoktur. Tüm kararlar topluluk lehine alınmaktadır. Platform, tokenin sürdürülebilirliğini sağlayacak yenilikçi ürünler piyasaya sürerek kripto alanında ilerlemeyi planlamaktadır.

FEG (FEG) Nedir?

Platform, Ethereum ve Binance Smart Chain üzerinde merkezi olmayan bir işlem ağı olarak tanımlanmaktadır. %2’lik işlem vergisine sahiptir. Aşırı deflasyonist olarak tanımlanmaktadır. Topluluk odaklı bir yönetim tokeni olan yerel FEG tarafından yönlendirilmektedir.

Platform, merkezi olmayan finansın işleyişini yeniden şekillendirmeye ve geliştirmeye odaklanan bir ekosistem sunmaktadır. Platformda kullanıcıların ADA, XRP vb. başka kripto para birimlerini sarmasına (wrap) ve ödüller almasına olanak tanıyan fWraps’a sahiptir. Ayrıca tokenlerin takası, stake edilmesi ve likidite sağlanması için FEG Exchange (borsa) mevcuttur.

Kullanıcıların FEG ödüllerini takip etmelerini sağlayan mobil ve web uygulaması FEGtrack, FEG’in en son yenilik olarak adlandırdığı Smart DeFi de platformun diğer ürünleridir. Smart DeFi, FEG’e göre finansmanı daha güvenli ve verimli bir hale getirmektedir. Ayrıca likidite havuzlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak daha iyi getiri sağlamaktadır.

FEG’in Kurucusu Kimdir?

Proje, takma isimli baş geliştirici FEGrox tarafından oluşturulmuştur. Kendisini DeFi altyapısını geliştirmeye yardımcı olan ve güvenilir bir blok zinciri uzmanı olarak tanımlamaktadır. Şu anda yalnızca FEG üzerinde çalıştığını iddia eden FEGrox, söylenene göre tokeni DeFi’nin yüzü yapmaya odaklanmıştır.

FEG’in Ürünleri Nelerdir?

FEG Exchange, zincirler arası takas mümkün kılan bir köprüyle Ethereum ve BSC üzerinde hepsi bir ara değişim platformudur. FEG tokeni, her iki zincirde de takas edilebilmektedir. Ayrıca, alım satımların %2 vergiye tabi olmadığı bir dahili likidite sistemi olan SmartSwap sözleşmelerine de sahiptir. FEG Exchange’deki tüm satışlar, geri ödeme programını finanse eden %0,08’lik bir ücrete tabidir.

Platformun stake ürünü FEGstake; işlemlerin %0,12’sini fBNB ve fETH gibi sarılı tokenler biçiminde stake edenleri ödüllendiren ekosistemin stake programıdır.

Smart Swap; yatırımcılara SmartSwap’in dahili bakiyesi dahilinde olduğu sürece %2 vergi olmadan takas yapma imkanı sunmaktadır. Sarılmış tokenler (wrapped tokens) %1 ücrete tabidir ancak SmartSwap içindeki gaz ücretleri %40’a kadar düşürülmüştür.

Bununla birlikte Smart DeFi ise kullanıcılara istedikleri tokenler için bir UI oluşturma imkanı sunar ve bunun için bir temel varlık sağlamaktadır.

FEG’in (FEG) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre FEG’in (FEG) toplam arzı 100,000,000,000,000,000 FEG’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 40,978,606,115,459,545 FEG’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 401,770$ olan projenin piyasa değeri 138,391,056$’dır.

FEG token şu anda borsalarda 0,000000003373$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2021’de 0,000000044111$ seviyesine kadar yükselmiş ve fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.