Feathercoin (FTC) Nedir?

Feathercoin (FTC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
706 kez okundu

Feathercoin (FTC) ucuz zincir içi ücretler ve hızlı işlem hacmi için optimize edilmiş bir kripto para birimidir. Bitci.com olarak bu makalede Feathercoin Nedir ve FTC Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca FTC coin fiyatına da değinmeyi ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Feathercoin Nedir? FTC Nedir?

Bitcoin, Litecoin ve birçok altcoine benzeyen parasal özelliklere sahip, bir açık kaynaklı dijital para birimidir. Bitcoin ve Litecoin protokollerine kıyasla yükseltilmiş ve özelleştirilmiş bir varlık olarak tanımlanmaktadır. Yani teknik olarak gelişmiştir ve bireysel bir yazılıma dönüştürülmüştür.

Feathercoin (FTC), 2018 yılında Litecoin’den (LTC) çatallanan açık kaynaklı bir kripto para projesidir. Proje geliştiricileri, Feathercoin’in Bitcoin’den 10 kat daha hızlı olduğunu iddia etmektedir. NeoScrypt isimli bir blok karma algoritmayı kullanmasıyla öne çıkmaktadır. Bu sayede proje; farklı birçok para biriminin eşleştiremeyeceği özelliklere sahip olmaktadır. Haziran 2013’te %51 saldırısına uğramasının ardından Ağustos 2013’te bünyesine %51 saldırılarına karşı koruma sağlayacak Automatic Checkpointing’i eklemiştir.

Feathercoin (FTC) Kim Tarafından Kuruldu?

Projenin arkasındaki isim Brasenose College’in IT bölümünde çalışan Peter Bushell yer almaktadır. 2011 yılında Bitcoin ile tanışan ancak çeşitli nedenlerle BTC’den uzaklaşan Bushell, sonrasında Litecoin’e (LTC) ilgi duymaya başlamıştır. Bushell devamında ise kendi kripto para projesi Feathercoin’i (FTC) başlatmıştır.

Feathercoin (FTC) Hangi Güçlü Yönlere Sahiptir?

Proje blokların ortalama 60 saniyede gerçekleşmesini ve blok başına 40 Feathercoin ödüllendirilmesini sağlamak için bir Hash Rate Compensation (eHRC) algoritmasını kullanmaktadır. Ayrıca Feathercoin’in (FTC) sahip olduğu bir başka algoritma, Phoenixcoin ile ortaya çıkan Proof-of-Work NeoScrypt’tir. NeoScrypt, %25 daha fazla bellek yoğunluğuna sahiptir.

Feathercoin (FTC) Toplam Arzı Nedir? FTC Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Feathercoin (FTC) toplam arz miktarı 336,000,000 FTC’dir. Feathercoin (FTC) dolaşımdaki arz miktarı ise 261,809,498 FTC olarak dikkat çekmektedir. Bununla birlikte Feathercoin (FTC) son 24 saatlik ticaret hacmi 4,042$ iken piyasa değeri 1,856,450$ olarak görülmektedir.

FTC şu anda kripto para borsalarında 0,0069$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2013’te 1,29$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.