ExclusiveCoin (EXCL) Nedir?

ExclusiveCoin (EXCL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
383 kez okundu

ExclusiveCoin (EXCL) 2014 yılında Bitcoin benzeri bir kripto para birimi olarak piyasaya sürülmüştür. “Gizlilik odaklı” ilk kripto varlıklardan biri olarak adlandırılmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede ExclusiveCoin Nedir ve EXCL Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca EXCL fiyatına da değinmeyi ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

ExclusiveCoin Nedir? EXCL Nedir?

Kendi deyimiyle “her şey önce gizliliğe önem veren” bir kripto para birimidir. Üstelik kripto para birimi kendini “aynı zamanda kullanımı kolay bir kripto para” olarak da tanımlanmaktadır.

ExclusiveCoin, aynı Monero (XMR) gibi kullanıcıların işlemlerini anonim hale getirmelerine olanak tanımaktadır. Anonim işlemler; devlet, şirket veya şahıslar tarafından takip edilemeyen özel işlemlerdir.

Bununla birlikte ExclusiveCoin’in (EXCL) kullanıcılarına sundukları avantajlar sadece “gizlilik” ile de açıklanmamaktadır. Platform oldukça hızlı çalışmaktadır. Üstelik bu hız karşılığında ödenen işlem ücretleri ise oldukça düşüktür. Ayrıca son derece merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir ağ olarak çalışmaktadır. Piyasadaki sınırlı sayıdaki masternode tabanlı platformdan biridir.

EXCL Nedir?

EXCL, ExclusiveCoin platformunun yerel kripto para birimidir. Tamamen anonim şekilde işlemlere izin vermektedir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi düşük işlem ücretleri ile hızlı derecede işlemlere olanak tanımaktadır. Öyle ki EXCL ile ağdaki işlemler 60 saniyelik blok süreleriyle doğrulanmaktadır.

Ayrıca ağ, Proof-of-Stake mekanizmasını kullandığı için EXCL stake de edilebilmektedir. Bu sayede kullanıcılar ek EXCL token ödülü alabilmektedir. Ödüllerin miktarı ise kullanıcının kaç adet varlık (token) kilitlediğine bağlı olarak değişmektedir. Bununla birlikte token sahiplerine merkeziyetsizliğe katkıda bulunmaları için DAO’ya katılım şansı da tanınmaktadır.

ExclusiveCoin Toplam Arzı Nedir? EXCL Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre ExclusiveCoin (EXCL) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Yine aynı şekilde ExclusiveCoin (EXCL) dolaşımdaki arz miktarı da tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte ExclusiveCoin (EXCL) son 24 saatlik ticaret hacmi ise aynı verilere göre 130$ olarak hesaplanmıştır.

ExclusiveCoin (EXCL) şu anda kripto para borsalarında 0,00945$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Aralık 2017’de ExclusiveCoin (EXCL), 3,72$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.