Everipedia (IQ) Nedir?

Everipedia (IQ) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1657 kez okundu

Everipedia (IQ), insanların bildiklerini paylaştığı ve bu paylaşımlarla başkalarına değer sağladıkları bir bilgi platformudur. Bitci.com olarak bu makalede Everipedia (IQ) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Everipedia (IQ) Nedir?

Kullanıcıların bilgi paylaşımında bulunduğu, EOS blok zinciri tarafından desteklenen ve topluluk tarafından yönetilen bilgi platformudur. Wikipedia’ya merkezi olmayan ve kripto odaklı bir alternatif olarak görülmektedir.

Platform, kullanıcıların herhangi bir konuda sayfa oluşturmalarına olanak tanımaktadır. Ancak sayfa oluşturulması için iki şart bulunmaktadır. Oluşturulan içeriğe uygun şekilde referans verilmeli ve içerik tarafsız şekilde oluşturulmuştur. Yani sadece bu şartları yerine getiren kullanıcılar sayfa oluşturma şansına sahip olmaktadır.

Everipedia (IQ) platformu, üç modülden oluşan bir sisteme sahiptir. Bu üç modül sırasıyla şunlardır: Yönetişim modülü, makale modülü ve token modülü. Yönetişim modülü; değişiklerin onayının sağlanması token sahiplerine sorulmasına yaramaktadır. Makale modülü; veritabanına eklenecek düzenlemelerin önerilmesinde kullanılmaktadır. Son olarak token modülünden ise adreslerin kripto varlık bakiyelerinde değişiklik yapmalarında faydalanılmaktadır.

Everipedia’nın (IQ) Öne Çıkan Ürünü Nelerdir?

Platformun öne çıkan ürünü Everipedia PredIQT isimli tahmin pazarıdır. (prediction market) Bu pazar, herhangi bir kullanıcının gelecekte herhangi bir etkinlik için pazar oluşturabileceği bir üründür.

Everipedia’nın (IQ) Kurucusu Kimdir?

Platform; Christian Deciga, Theodor Forselius, Travis Moore, Mahbod Moghadam ve Sam Kazemian tarafından oluşturulmuştur. Platformun merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde yer almaktadır.

QI Token Nedir?

Everipedia platformunun yerel kripto para birimi QI tokendir. IQ token; platforma katkıda bulunanların takip edilip ödüllendirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca IQ tokenine sahip olan herkes, Everipedia Ağı’nın bir paydaşı olarak kabul edilmektedir. Yani kullanıcılar, QI tokenini kullanarak platforma eklenecek veya düzenlenecek makalelerle ilgili konularda söz sahibi olmaktadır.

Everipedia (IQ) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’de yer alan verilere göre Everipedia (IQ) maksimum arzı 21,000,000,000 IQ, toplam arzı 12,226,791,551 IQ’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 11,347,918,628 IQ’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 6,473,051$ olan IQ’nun piyasa değeri 63,599,477$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.