Ethereum TL?

Ethereum TL?

Bitci.com
Bitci.com
1167 kez okundu

Ethereum TL? Ethereum kaç TL? Ethereum Lira? Ethereum kaç Lira?  Ethereum ne kadar? Bugün Ethereum kaç TL? Ethereum şu an kaç TL? Kripto para birimleri arasında yer alan Ethereum kripto para dünyasında adından en çok söz ettiren paralardan biri olarak öne çıkıyor. İşte Ethereum ile ilgili işinize yarayacak bilgiler ve son durum…

Ethereum TL? Ethereum, blockchain yani blok zinciri teknolojisinin gelişmesini ve daha çok alanda kullanılmasını amaçlayan yenilikçi bir sistemdir. Ethereum TL bugün 1659 seviyesinde hareket ederken, dijital para birimi Ethereum (ETH) düne göre yüzde 6’nın üzerinde değer kazanmış durumda…

Ethereum TL? 2015 senesinde yaratılan ETH, 2015 senesinin son çeyreğinde 0.42 dolar seviyesindeyken; Ocak 2018’de yukarı yönlü sert bir sıçrama yaparak 1000 dolar seviyesinin üzerini gördü. Daha sonrasında beklenenin aksine bu seviyede tutunamayarak sert geriledi. ETH ortalama 6 aydır 200 dolar seviyesinin altında işlem görürken, geçtiğimiz mayıs ayı ortasında yeniden 200 doların üzerini gördü ve bu seviyenin üzerindeki seyrini şu sırlarda hala sürdürüyor.

Dijital para birimi ETH işlem sayısında tarihi zirvesini 4 Ocak 2018 tarihinde 1 milyon 350 bin seviyesine ulaşarak kırarken; değeri 1040 dolar seviyesindeydi. Yani, kabaca bir hesapla bugün gördüğü işlem seviyesinin ortalama yüzde 350 üzerinde bulunuyordu.

ETH, Bitcoin’e rakip olarak gösterilen dijital para birimleri arasında en güçlü oyuncu olandır. Sanal para birimi Ethereum, kripto para dünyasında Bitcoin’den sonra piyasa hacmi en yüksek olan kripto para birimidir.
Diğer sanal para birimlerinde olduğu gibi kullanıcıların kripto para borsalarından alım satım yapabildiği Ethereum; Kanadalı Vitalik Buterin tarafından 30 Temmuz 2015 tarihinde ABD’deki bir kripto para konferansında butün dünyaya tanıtıldı.

Sanal para birimi ETH’nin, en popüler para birimi Bitcoin’den en büyük farkı olarak algoritma yapısı gösteriliyor. Bunun dışında ETH’in şifreleme altyapısı olarak Bitcoin’den daha gelişmiş bir altyapısı olduğu öne sürülüyor.
Dijital para birimi ETH’in kurucu ortaklarından biri olan Vitalik Buterin, ilk sanal para birimi olan Bitcoin’in en büyük rakibi olarak gösterilen sanal para birimi Ethereum’un Bitcoin’den farklı olan yönlerini şöyle dile getirdi: “Eğer dijital paralar ile dünyadaki değerli kaynakları karşılaştıracaksak Bitcoin’i en popüler maden altın, Ethereum’u ise diğerlerinden tamamen farklı olarak petrol olarak tanımlayabiliriz. Çünkü Ethereum’un arkasındaki teknoloji geleceğin internetinin enerji kaynağı olacaktır. Bu nedenle biz Ether’i ‘kripto yakıt’ olarak adlandırıyoruz. ETH platformunun ihtiyaç duyduğu enerji Ether ETH (ETH) ile sağlanacak.”

Bitcoin’in karşısındaki en büyük rakip olma özelliğini uzun yıllar kimseye kaptırmayacak gibi görünen ETH’in, piyasa uzmanları tarafından 2019 yıl sonu için fiyat tahmini 500 dolar olarak tahmin ediliyor.

Ayrıca Avrupa futbol devi Benfica, artık Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul edeceğini bildirdi. Böylece dev bir Avrupa futbol kulübü ilk defa dijital para birimlerini düzenli ödeme aracı olarak kabul etmiş oldu.

Benfica’nın CEO’su Domingos Soares de Oliveira, yapılan bu ortaklığı şöyle yorumladı:

“SL Benfica’nın tarihinde heyecan verici bir gün, çünkü kripto para ödemelerini kabul etme kararımızı açıklıyoruz. Taraftarlarımız Benfica’yı eşsiz ve özel bir kulüp haline getiriyor ve destekçilerimizin çoğunun ilk önce dijital kullanıcılar olduğunu biliyoruz, bu yüzden yeni teknolojilerin benimsenmesi ve destekçilerimize en iyi çevrimiçi deneyimi sunma konusunda eğrinin önünde olmak istiyoruz. UTRUST ile olan bu ortaklığın e-ticaret stratejimizin gelişiminde ortaya koyduğu olanaklar konusunda çok heyecanlıyız ve ilk kripto para birimi ödememizi kabul etmeyi dört gözle bekliyoruz.”,

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.