Ethereum Price

Ethereum Price

Bitci.com
Bitci.com
1349 kez okundu

Ethereum price, Ethereum fiyat, Ethereum kaç dolar? Ethereum kaç Lira? 1 Ethereum ne kadar? Bugün Ethereum kaç dolar? Ethereum şu an kaç dolar? Ethereum dolar? Ethereum Lira? İşte kripto para dünyasında kendinden en çok bahsettiren para birimlerinden biri olan Ethereum ile ilgili tüm detaylar!

Ethereum price? Blockchain merkezli dağıtılmış bilgi işlem platformu olan Ethereum, bugün 272 dolar seviyesinde işlem görürken, Ethereum (ETH)  dünkü fiyatına göre yaklaşık yüzde 5 yukarıda işlem görüyor.

Ethereum price ? 2015 yılında ortaya çıkan ETH, ortaya çıktığı bu yılın sonlarına doğru 0.42 dolar değerinde işlem görürken; Ocak 2018’de eşine az rastlanır bir yükselişe 1000 doların üzerini gördü. Daha sonra ETH bu seviyelerde tutunamayarak hızlı bir şekilde geriledi. Ethereum price? Ethereum ortalama 6 aydır 200 dolar seviyesinin altında hareket ederken, mayıs ayı ortasında yeniden yükselişe geçerek 200 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Dijital para dünyasında Bitcoin’den sonra en çok işlem hacmine sahip olan para birimi ETH olarak kendini gösteriyor.

Dijital para birimi ETH, ilk ortaya çıktığı zamanlarda altcoin olarak tanımlansa da aslında tüm altcoin’lere göre birçok yenilik içeren bir para birimidir. Ethereum’un kısaltması ise ETH’dir.

Kripto para dünyasında Bitcoin’in en büyük rakibi olma özelliğini uzun yıllar bırakmayacak gibi görünen ETH’in, 2019 sene sonu için 1 Ethereum price (değer) 500 dolar ile tamamlayabileceği öngörüsü hakim…

Avrupa futbol devi Benfica tarafından yapılan bir açıklamayla, kulüp artık Bitcoin ve ETH ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. Böylece büyük bir Avrupa futbol kulübü ilk defa dijital para birimini düzenli ödeme olarak kabul etmiş oldu.

Dev futbol kulübünün CEO’su Domingos Soares de Oliveira, yapılan bu ortaklığı duyurdu ve şöyle değerlendirdi:

“SL Benfica’nın tarihinde heyecan verici bir gün, çünkü kripto para ödemelerini kabul etme kararımızı açıklıyoruz. Taraftarlarımız Benfica’yı eşsiz ve özel bir kulüp haline getiriyor ve destekçilerimizin çoğunun ilk önce dijital kullanıcılar olduğunu biliyoruz, bu yüzden yeni teknolojilerin benimsenmesi ve destekçilerimize en iyi çevrimiçi deneyimi sunma konusunda eğrinin önünde olmak istiyoruz. UTRUST ile olan bu ortaklığın e-ticaret stratejimizin gelişiminde ortaya koyduğu olanaklar konusunda çok heyecanlıyız ve ilk kripto para birimi ödememizi kabul etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Ethereum Avantajları Nelerdir?

Bitcoin gibi resmi bir kuruma bağlı olmayan ve herhangi bir merkezi bulunmayan kripto para ETH platformunun sahip olduğu avantajların en önemlilerini şöyle:

Değiştirilemezlik: Üçüncü kişiler taraflarından dijital para birimi ETH işlem platformunda yer alan hiçbir veri asla değiştirilemez.

Yolsuzluğa Karşı Dayanıklı: Sanal para ETH işlem platformunda bulunan uygulamalar fikir birliği ilkesinde oluşturulan ve gizliliği mümkün olmayan bir dijital ağa dayanır.

Güvenli: ETH’de kullanılan uygulamalar olası siber saldırıların dışında hileli olabilecek etkinliklere karşı da koruma altındadır.

Aksama Olmaz: Uygulamalar bozulmaz ve kapatılamaz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.