Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum Nasıl Alınır?

Bitci.com
Bitci.com
2537 kez okundu

Her ne kadar bir alt coin gibi gözükse de son dönemde kripto paraların amiral gemisi olarak adlandırılan Bitcoin’den sonra ismi en fazla telaffuz edilen coinlerin başında geliyor Ethereum… Bu kadar çok talep ve ilgi karşısında ise Ethereum nasıl alınır? sorusunun biraz daha fazla arttı gibi. Peki Ethereum nedir? Ethereum nasıl alınır?  

Öncelikle Ethereum nedir sorusunun cevabını arayalım isterseniz. İlk çıkış zamanı Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında oldu. Kurucusu olarak Vitalik Buterin biliniyor. Buterin aynı konferansta bir alt coin olarak Ethereum’u tanıttı. İlginçtir ki başta da belirttiğimiz gibi bir alt coin gibi görünen Ethereum aslında bir sistemdir. Ve bundan da daha önemlisi blockchain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını amaçlayan diğer alt coinlere göre çok daha fazla yenilikçi bir sistemdir.

Kısaltma olarak ETH kullanılan Ethereum’da asıl amaç ise kripto paraların amiral gemisi Bitcoin’in de içinde bulunduğu blockchain sistemi üzerinden kullanıcılar tarafından yeni yazılımlar oluşturmasına sağlamak olarak tanımlanabilir. Bu kripto para piyasası için son derece önemli bir özelliktir. Zira yapılan bu sistemle kullanıcılara geniş bir özgürlük alanı sağlandığı gibi bu özgürlükle birlikte bir çok yeni alt coin çıkarılmasına olanak sağlanmış oldu. 

Peki bu kadar çok özgürlüğü bünyesinde barındıran bir alt coin zamanla kripto paraların amiral gemisi durumundaki Bitcoin’in yerini alabilir mi? Bu soruya en iyi cevap Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den geldi. Buterin bir söyleşi sırasında bu soruya ilişkin olarak, “ Eğer dijital paralar ile dünyadaki değerli kaynakları karşılaştıracaksak Bitcoin’i en popüler maden altınLitecoin’i ise ondan sonra gelen gümüş olarak kabul edebiliriz” dedi. Sonrasında ise Buterin sözlerine şöyle devam etti:

“Bu durumda Ethereum diğerlerinden tamamen farklı olarak petroldür. Çünkü Ethereum’un arkasındaki teknoloji geleceğin internetinin enerji kaynağı olacaktır. Bu nedenle biz Ether’i ‘kripto yakıt’ olarak adlandırıyoruz. ETH platformunun ihtiyaç duyduğu enerji ether (ETH) ile sağlanacak.”

Bütün bu gelişmelerin devamında ise Ethereum’da ilginç fiyat hareketleri de olmadı değil. Her ne kadar 2015 senesinde ortaya çıkmış olsa Ethereum fiyat açısından en hareketli dönemini 2018 senesinin ilk çeyreğinde yaşadı. 0,42 dolar seviyesinde kripto para piyasasına adım atan Ethereum takvimler 2018 senesi ocak ayını gösterdiğinde 1000 dolar gibi inanması güç bir rakamın üzerine çıktı. Sonrasında ise sert bir düşüşle 200 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ethereum fiyat hareketleri tekrar 300 dolarları zorlamaya başladı. 

Peki Ethereum almak isteyen yatırımcı  ne yapmalı… Bu konuyla ilgili adım atmanız gereken birkaç adım var. Ethereum nasıl alınır sorusuna cevap aradığımız bu adımları sizler için sıraladık…

Ethereum nasıl alınır? 
1-    İlk olarak https://www.bitci.com/ adresini ziyaret etmeniz gerekiyor
2-    Açılan ekranda ekranın sağ üst köşesinde bulunan yeni üyelik ikonuna tıklayarak bu konudaki ilk adımı atmış olacaksınız.
3-    Burada sizden bazı bilgiler talep edilecek. Bu bilgileriniz girerek üye olduktan sonra Bitci.com adlı internet sitesine tekrar giriş yapın.
4-    “Hesap Onay Yönetimi’ kısmından doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurup bu aşamayı bitirin. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.
5-    Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa “TRY Yatırma bölümüne giriş yapın ve hesabınıza banka havale/EFT kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRY bulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.
6-    Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında ETH‘ye tıklayın. 
7-    ETH Alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatından almak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız. Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emri otomatik olarak gerçekleştirir.
Bu adımları izleyerek bitci.com internet sitesinden Ethereum ve diğer kripto para birimlerine hızlı ve güvenilir bir şekilde yatırım yapabilir, gelişmeleri takip edebilirsiniz…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.