Ethereum Grafik

Ethereum Grafik

Bitci.com
Bitci.com
1758 kez okundu

Ethereum Grafik, Ethereum analiz, Ethereum teknik grafik, Ethereum uzman yorumu, Ethereum nedir? Ethereum fiyatı yükselir mi? Ethereum fiyatı düşer mi? İşte ilk sanal para birimi Bitcoin’den sonra en çok bahsi geçen kripto para birimi olan Ethereum ile ilgilenen tüm yatırımcıları ilgilendirecek bir yazı…

Ethereum Grafik… Ethereum’a (ETH) yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcıların yatırımlarına karar vermeden önce geçmiş Ethereum grafiklerini incelemek faydalarına olacaktır. Böylelikle ETH’nin geçmiş zamandaki fiyat hareketlerini, bunun dışında dip ve zirve noktalarıyla ilgili de fikir sahibi olursunuz. Dijital para birimi Ethereum grafiklerini internet üzerinden çeşitli zaman ayırımlarıyla veren çok sayıda site bulunuyor. Bu siteler arasından en güvenilir ve saygın olanlarından birini seçerek takibinize alabilirsiniz.  Ayrıca bu sitelerde yer alan Ethereum grafiklerinin dışında bulunan teknik analiz grafiklerini uzman görüşlerini ve piyasa haberlerini takip edip, faydalanabilirsiniz.

Blockchain yani blok zinciri merkezli dağıtılmış bilgi işlem platformu olan ETH, bugün 300 doları aşarken bu yazıyı yazdığımız dakikalarda 308 dolar seviyesinde bulunuyor. ETH dünkü fiyatına göre ise yaklaşık olarak yüzde 6 yukarıda bulunuyor.

Kirpto para birimi ETH, ilk ortaya çıktığı zamanlarda altcoin olarak isimlendirilse de aslında bütün altcoin’lere göre çok sayıda yenilik içeren bir para birimidir. 

2015 yılında ortaya çıkan ETH, ortaya çıktığı 2015 yılının son çeyreğinde 0.42 dolar seviyesinde işlem görürken; 2018 yılı Ocak ayında çok sert bir sıçramayla 1000 doların üzerine çıktı. Daha sonra ETH bu seviyelerde tutunamayarak hızla geriledi. ETH ortalama 6 aydır 200 dolar seviyesinin altında hareket ederken, yeniden tırmanışa geçti ve 300 doların üzerine çıktı. Tüm bu fiyat hareketlerini Ethereum grafiklerinden inceleyebilir, fikir sahibi olabilir, hatta isterseniz teknik analiz bile yapabilirsiniz. ETH ayrıca kripto para dünyasında Bitcoin’den sonra en çok işlem hacmine sahip olan para birimidir.

Ethereum 750 Dolara Yükselebilir

Bazı piyasa uzmanları ETH’nin yakın zamanda yeniden bir düşüş eğilimine gireceğini düşünse de, Josh Rager, Joe McCann gibi analistler oldukça iyimser öngörülerde bulunuyor.
Daha önce yaptığı başarılı tahminleri ile tanınan analist Josh Rager, Bitcoin’in şu an itibari ile tarihi zirvesinden yalnızca yüzde 53 seviyesinde gerilemiş olduğu bilgisini paylaşarak, yalnız ETH’nin tarihin en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 83 geride olduğunu vurguladı.

Ünlü analist Rager’in öngörüsüne göre, kripto pata birimi Ethereum’un ilk sanal para birimi Bitcoin’in şu an bulunduğu noktaya erişmesi, Ethereum’un 750 dolar düzeyine çıkması anlamına gelmektedir.
Kripto para birimi Bitcoin’in en büyük rahibi olarak gösterilen Ethereum’un yaklaşmakta olan Istanbul hard fork’u ve ETH 2.0 güncellemesi göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin’i yakalaması oldukça yüksek bir olasılık olarak görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.