EOS

EOS

Bitci.com
Bitci.com
1401 kez okundu

EOS

2017 senesinde özel şirket bloğu tarafından ortaya çıkarılan EOS,  web tabanlı uygulamalara benzeyen kurumsal blockchain yani blok zinciri uygulamaları geliştirilmesini sağlayan, ticari ölçekte merkezi bulunmayan uygulamalara destek veren bir işletim sistemidir. Fakat hala büyük oranda kavramsal olduğundan, ICO Ethereum (ERC-20) üzerinde yürütülmektedir.

 Merkezi bulunmayan dünya genelinde projeler geliştiren ve destek veren şirketler EOS blok zincirinin sağladığı doğruluk, şeffaflık ve güvenlikten faydalanır.

EOS Madenciliği

EOS’un madenciliği yapılmazken, madencilik yerine blok üreticileri ağ oluştururken tokenlar’ına blok üretecek ve ödüllendirilecekler. Blok üreticileri dPoS sistemi ile oylanacak.

EOS Fiyatı ve Şuan Ne Kadar?

0.96 dolar fiyatından satışa çıkmıştır. Aynı zamanda 17 dolar seviyesinin üzerine çıkarak bu güne kadarki en yüksek seviyesini gördü. Ek olarak bu yazıyı hazırladığımız zamanda 4.24 dolardan işlem görürken; düne göre ise yüzde 8 değer kaybetmiş görünüyor. 

İşletmelere yönelik blok zinciri yazılımları geliştiren Block.one, toplam 1.000.000.000 EOS’un yüzde 90’ının yatırımcılara satılacağı sanal para dağıtımı sürecini 26 Haziran 2017 tarihinde başlattı. Dijital para tarihi boyunca gerçekleşen en başarılı arzı yaparken, ortaya çıktıktan 30 gün içinde 250 milyon dolar değerinde EOS para sattı.

26 Haziran 2017 tarihinde 0,96 dolardan satışa çıkan EOS’un, 2018 yılı Nisan ayında 17 doların üzerine çıkarak tarihi rekorunu kırdı. Ek olarak bu yazıyı hazırladığımız zamanda 4.24 dolardan işlem görüyor.

1 EOS Kaç TL ve Kaç Dolar?

2017 yılında özel şirket bloğu tarafından ortaya çıkarılan EOS, 2018 yılı Nisan ayında 17 doların üzerini görerek tarihi rekorunu kırdı.  1 EOS Kaç TL olarak baktığımızda bu yazıyı hazırladığımız zamanda (27.07.2019) 24 TL değerinde bulunuyor.

0.96 dolar fiyatından satışa çıkmıştır. Daha sonra sert yükselişler yaşadı ve birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Bu sanal para birimi Kaç Dolar olarak baktığımızda bu yazıyı hazırladığımız zamanda (27.07.2019) 4.24 dolar seviyesinde hareket ediyor. 

EOS Satın Al

2017 yılında özel şirket bloğu tarafından ortaya çıkarılan EOSkripto para borsalarından alınabiliyor. 

EOS Türkiye ve Borsası

Dijital para birimlerindeki sert fiyat dalgalanmaları sonrasında kripto para borsalarının da gün geçtikçe sayıları yükselmiştir. Sanal para dünyasına yatırım yapan yatırımcılar sanal para borsalarından alım ve satım yapabilirler.  

EOS, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de birçok yatırımcının ilgi odağı olmuştur ve yatırımcı sayısını her geçen gün artırmaya devam etmektedir.

EOS Grafik ve Analiz

EOS’a yatırım yapan ya da yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar, EOS’a ait geçmiş grafikleri inceleyerek yatırım yapma konusunda fikir sahibi olabilirler. Böylelikle fiyat dalgalanmaları ve dip ve zirve noktalarıyla ilgili bilgi sahibi olarak yatırımlarına yön verebilirler.

EOS yatırımcıları, çeşitli web sitelerinde bulunan analizleri takip ederek ve geçmiş dataları inceleyerek daha rahat ve güvenli bir şekilde yatırım yapabilirler. Özellikle isim yapmış analizleri takip etmek yatırımcıların faydasına olacaktır.

EOS Forum ve Haber

Bu sanal para biriminin yatırımcıları özellikle sert fiyat hareketlerinden sonra forum sitelerinde daha aktif rol almaya başladı. Forum sitelerinde oluşturulan çeşitli başlıklarda fikir alış verişlerinde bulunuldu. Forum sitelerinde yer alan bu fikir alışverişleri yatırımcıların faydasına olsa da zaman zaman zarar verici bir şekle dönüşebileceği için dikkatli davranmakta fayda var.

Fiyat hareketleri üzerinde yaşanan dalgalanmalarda haberlerin ve son gelişmelerin etkisinin de bulunduğu aşikardır. Yatırımcıların güvenilir yerlerden sanal para dünyasına ait son gelişmeleri ve haber akışlarını takip etmeleri çok önemlidir.

 EOS Nasıl ve Nereden Alınır?

EOS’u kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz. 

Kripto para borsalarında EOS, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.