Enjin (ENJ) Nedir?

Enjin (ENJ) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
4852 kez okundu

Enjin Coin, Blockchain ağı üzerine inşa edilmiş ve Blockchain’i video oyun dünyasına taşımayı amaçlayan bir projedir. Projenin kripto para birimi ENJ’dir.

EJN, 2009 yılında Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından kurulmuştur. Ancak oyunlarda ve dijital platformlarda kullanılacak token olarak 2017 yılında üretilmiştir. 2017 senesindeki ICO’sunda 22 milyon dolar değerinde ETH toplamışlardır. Oyun dünyasında popüler ve bilinen bir markadır. Enjin Coin oyunlarda ve oyun platformlarında dijital para olarak kullanılır. Oyun içerisindeki bazı öğeler ENJ ile satın alınır. Projenin toplam arzı 1,000,000,000 ENJ’dir.

Enjin Coin (ENJ) Nasıl Çalışır?

Online oyunları oynayan kullanıcılar; bu oyunlarda seviye atlamak, bazı özel ürünleri satın almak (kıyafet, silah, özellik) vb. nedenler sıkça oyun içi alışveriş yapmaktadırlar. ENJ ise bu alışverişi oyuncular için daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor ve bunun için blockchain altyapısını kullanıyor.

Ayrıca oynadığınız oyunlarda ödül olarak kazandığınız ENJ’leri başka oyunlara transfer edip diğer oyunlar için de avantaj sağlayabiliyorsunuz. ENJ ile dijital ürünler almanın yanı sıra, kazandığınız ödülleri de ENJ’ye çevirmeniz mümkün. Bir oyundan elde ettiğiniz ENJ’leri, ENJ’nin kullanıldığı bir başka oyuna aktarabilir ve orada da kullanabilirsiniz. ERC-20 standardına sahip olan ENJ, bu platform üzerinden dijital varlıklara destek sunmakta ve dijital-gerçek dünyada alım-satım yapılmasını sağlamaktadır.

Enjin’in (ENJ) Avantajları Nelerdir?

ENJ 2018 yılında kullanılma açılmış olsa da kuruluşu 2009’a dayanmaktadır ve o günden bugüne milyonlarca kullanıcının olması Enjin’i rakiplerinden öne çıkarmıştır. ENJ, Ethereum üzerinde ERC-20 standardına sahiptir. Ayrıca ERC-1155 akıllı sözleşmesini kullanmaktadır.

Enjin’in birlikte çalıştığı ve anlaşmalar yaptığı markalar arasında oyun dünyasında tanınan Ubisoft, PC Gamer ve Unity gibi oyun dünyasında tanınan markalar bulunmaktadır. Bu markaların dışında ENJ, Samsung ve Microsoft gibi iki teknoloji devleriyle de partnerdir.

Genel olarak bakıldığında ENJ, iyi finanse edilen ve özellikle oyun dünyasında bilinen bir proje. Bugüne dek iyi ortaklıklar kurdular ve oyun endüstrisi de günümüzde her geçen gün büyüyen bir pazar. 2009’dan beri pazarda bulunan ve milyonlarca kullanıcı sahibi bir marka olarak ENJ’nin önü şu anda açık görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.