Energi (NRG) Nedir?

Energi (NRG) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
740 kez okundu

Energi (NRG) merkezi olmayan borsası, kendi kendini finanse eden hazinesi, akıllı sözleşme platformu ve daha fazlasıyla bir blok zincirdir. Bitci.com olarak bu makalede Energi Nedir ve NRG Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca NRG fiyatına da değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Energi Nedir? NRG Nedir?

Kullanıcıların DeFi uygulamalarına erişimini sağlarken öte yandan farklı siber suçları önlemek için tasarlanan güvenlik protokollerine sahip, güvenlik odaklı bir kripto para birimidir. Tam akıllı sözleşme yeteneklerine sahiptir. Ayrıca Bitcoin veya Ethereum gibi “sağlam temelli” bir blok zinciri olarak tanımlanmaktadır.

Platformun lansmanı Nisan 2018’de gerçekleştirilmiştir. Kripto para birimlerini yavaş yavaş benimsenmekten çıkarmayı amaçlamaktadır. Platform, kripto paraları küresel erişime sahip kitlesel olarak kabul edilen bir teknoloji haline getirmek istemektedir.

Kendi kendini finanse eden bir hazine sistemine sahiptir. Topluluk temelli yönetişim sunmaktadır. Ayrıca üretilen NRG tokenlerinin tahsisine dayanan sağlam bir masternode odaklı ödül sistemi de mevcuttur. Ana düğüm tabanlı (masternode-based) blok zincirleri arasında en büyük tahsis düzeyine sahip projelerden biridir. Üstelik NRG tokenlerinin yaklaşık %40’ı platformun ana düğümlerine gitmektedir.

Energi (NRG) Nasıl Başlatıldı?

Dash blok zincirinin gerçek bir çatalı olmadan, Dash kaynak kodunun bir çatalı olarak başlatılmıştır. Yani Energi ve Dash adresleri karşılıklı olarak uyumlu değildir. 2017 yılında kendi kendini finanse eden ve ekonomik olarak uygulanabilir kripto para birimi üzerinde çalışmaya karar veren Tommy World Power tarafından tasarlanmıştır.

Energi (NRG) Nasıl Çalışıyor?

Masternode’lar, Energi’nin çalışma modelinin temelinde yer almaktadır. Energi (NRG) platformunda bir masternode barındırmak, birinin platformun işlevlerine erişim vaadi ile 10.000 adet NRG stake etmesini gerektirmektedir. Energi, Dash’in temellerinden çıktığı için PrivateSend ve InstantSend gibi özelliklerin yanı sıra bunları daha düşük ücretler ve daha yüksek işlem hızlarıyla sunma vaadine sahiptir. PrivateSend, fonların kaynağını gizleyerek finansal gizlilik sağlamaktadır. Diğer yandan InstantSend ise merkezi bir otoriteye dayanmadan kredi kartları gibi neredeyse anlık işlem sistemleriyle rekabet edecek şekilde tasarlanmıştır.

Energi (NRG) Toplam Arzı Nedir? NRG Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Energi (NRG) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ancak dolaşımdaki Energi (NRG) arz miktarı 57,240,994 NRG’dir.

NRG coin şu anda kripto para borsalarında 0,161$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Haziran 2019’da 10,19$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.