Emblem (EMB) Nedir?

Emblem (EMB) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1097 kez okundu

Emblem (Overline), normal internet üzerindeki blok zincirleri arasında hücresel hizmet veya genel olarak internet olmadan kablosuz olarak işlemleri yürütmek için çok zincirli bir protokoldür. Bitci.com olarak bu makalede Emblem nedir ve Overline nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer sorulara da yanıt vereceğiz.

Overline Nedir?

Overline protokolü, adrese ihtiyaç duymadan, doğrulayıcısız ve işlem ücretinin olmadığı kripto para transferlerini sağlamak istemektedir. Protokol, blok zinciri ağlarını aracılar olmadan birbirine bağlamaktadır. Kullanıcılar, Overline’ın açık ağında işlem yapmaya ve iletişim kurmaya saniyeler içinde başlayabilmektedir.

Emblem Nedir?

Emblem (EMB) tokeni ise Overline ağına özgü iki kripto para biriminden biridir. Madencilere staking yoluyla sentetik madencilik gücü sağlamaktadır. Emblem tokenini staking’i Overline’da yapan kullanıcılar farklı kripto para birimlerini de kazanabilmektedirler. Overline’ın bir diğer kripto para birimi OL ise veri kümeleri arasında transferleri kolaylaştırmak için teminat olarak kullanılmaktadır. OL, madencilik ekonomisini destekliği Ethereum’daki “gas” ile karşılaştırılabilir. 

Overline madenciliği yapıyorsanız madencilik adresinize eklenen EMB’ler ödülünüzü arttırır. EMB sahibi madenciler, bonus olarak blok başına daha fazla Overline kazanmaktadır.

Overline ile Neler Yapılır?

Kullanıcılar, Overline sayesinde saniyeler içinde kripto para takasına başlayabilmektedir. Bunu yapmak için ihtiyaç duyulan tek şey kripto para cüzdanıdır. Hesap açmaya ya da kişisel bilgi paylaşmaya gerek yoktur.

Overline kullanıcıları,  varlıklarının kontrolünü elinde tuttukları için borsa hacklenmeleri konusunda endişe etmelerine gerek yoktur.

Overline’ın tescilli “Kablosuz Madencilik” cihazı, kullanıcıların internet veya hücresel kapsama alanı olmadan Bitcoin, Ethereum ve diğer popüler ağlara erişmesini sağlamaktadır.

Kullanıcılar, kripto varlıklarını telefonlarından yönetebilmektedir. Kullanım tamamen ücretsizdir. Platformun mobil cüzdanı sayesinde kullanıcılar telefonlarından birden fazla blok zincirine kripto gönderip alabilmektedir. Uygulamaya hem iOs hem de Android cihazlar erişim sağlayabilmektedir.

Overline şu anda Bitcoin, Ethereum, Waves, Neo ve Lisk blok zinciri protokollerini çoklu zincirine dahil etmektedir.

Emblem Tokenin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

  • Emblem Token’de işlem ücreti bulunmamaktadır. Ek olarak transfer işlemleri hızlı şekilde gerçekleşmektedir. (+)
  • Staking yaparak başka kripto para birimlerini kazanma şansı vermektedir. (+)
  • Çok fazlada borsada listelenmiş bir proje değildir. İşlem yapmak zordur. (-)

Overline’in (EMB) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Overline (EMB) toplam arzı 300,000,000 EMB’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. EMB’nin şu andaki fiyatı 0,090826$’dır. Bununla birlikte Şubat 2021’de 0,603037$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.