Elrond (ELGD) Nedir?

Elrond (ELGD) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
390 kez okundu

Elrond (ELGD); dağıtılmış uygulamalar, kurumsal kullanım durumları ve yeni internet ekonomisi için yüksek düzeyde ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli bir blok zincir platformudur. Bitci.com olarak bu makalede Elrond (ELGD) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Elrond (ELGD) Nedir?

Hız, güvenlik ve ölçeklenebilirlik için oluşturulan blok zinciri tabanlı bir platformdur. “İnternet ölçeğinde” çalışacak kadar güçlü bir ağ oluşturmak için kullanılmaktadır. Lucian Todea, Benjamin Mincu ve Lucian Mincu tarafından blok zincirin ölçeklenebilirlik problemine çözüm sunmak amacıyla 2017’de kurulmuştur.

İnternet ölçekli blok zincir olarak adlandırılan Elrond; hızlı, ucuz ve verimlidir. Endüstri lideri ölçeklenebilirlik sunmak için “Adaptive State Sharding” ve “Secures Proof-of-Stake” konsensüs mekanizmasından yararlanmaktadır.

Ağ; akıllı sözleşmeler, işlem yerleşimi ve token ihracı gibi ortak kripto para ağı özellikleri sunmaktadır. Ağ sayesinde geliştiriciler, özel programlama mantığını (akıllı sözleşmeler) çalıştırabilmektedir. Ayrıca geliştiriciler, çeşitli ürünler ve yeni programlar için programlama dillerini kullanabilmektedir.

Elrond’un işlem işleme mekanizmasına, işlemleri doğrulamak için düğümlerin alt kümelere ayrıldığı “Adaptive State Sharding” adı verilmektedir. İşlemler işlendikten sonra parçalar bunları çözülecekleri meta zincirinde yayınlamaktadır. Her 24 saatte bir her bir parçadaki işlemleri doğrulayan düğümlerin üçte biri, doğrulayıcılar arasında gizli anlaşmayı önlemek amacıyla yeni bir parçaya değiştirilmektedir.

ELGD Nedir?

EGLD token, Elrond ağının kripto para birimidir. Ağ kullanımı için ödeme yapan kullanıcılar ve geliştiriciler ile sağladıkları hizmetler karşılığında ödeme alan doğrulayıcılar arasında bir takas aracı görevindedir.

Bu token (ELDGD) stake etmek, kullanıcılara ağ yükseltmelerinde oy verme hakkı vermektedir. Ayrıca kullanıcılar stake edilen miktarla orantılı olarak yeni basılan EGL ile ödüllendirilmektedir.

Elrond’un (EGLD) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Elrond (EGDL) toplam arzı 23,273,026 EGLD’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 21,943,026$’dır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 131,169,676$ olan projenin piyasa değeri 2,988,816,477$’dır.

Elrond (EGDL) şu anda 136,36$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 545,64$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.