Elamachain (ELAMA) Nedir?

Elamachain (ELAMA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
522 kez okundu

Elamachain (ELAMA), kurumsal bir Blockchain tedarikçisi olarak tanınmaktadır. Elamachain, işletmeler için bir Blockchain bilgi işlem ortamı oluşturur. Ayrıca perakende ve e-ticaret için Blockchain hizmetleri, sohbet botu hizmetleri ve kripto para birimi ödeme sistemleri sağlar. Bu yazımızda Bitci.com.tr olarak, Elamachain (ELAMA) Nedir sorusuna cevap vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Elamachain Nedir?

Elamachain Blockchain teknolojilerinin kullanımını arttırmayı hedefleyen ve bu doğrultuda destek sağlayan bir projedir. Proje Hyperledger’a dayalı gerçek yaşam ödeme sistemleri ve AI hizmetleri sağlayan 4. nesil bir Blockchain platformu olarak bilinmektedir. Elamachain, sistem yarı iletkenlerine dayalı yüksek hızlı sunucular kullanmaktadır. Ayrıca AI, BigData ve Blockchain teknolojisinden yararlanan teknolojiler ve hizmetler sağlamayı hedefler. Elamachain, hizmetleri hızlı performans için optimize etmek amacıyla yazılım ve donanım algoritmaları geliştirmektedir.

Proje yakın zamanda NFT sektörüne de destek sağlayacağını açıklamıştır. Bu doğrultuda Ticker adı verilen kendi NFT marketini kurmuştur. Ticker NFT marketi kozmetik ürünlerinin konsepte uygun hale getirilmesini amaçlamaktadır. Elamachain geliştiricileri ürünleri NFT’lere entegre ederek bir sonraki aşamaya hazırlamaktadır.

Kullanıcılar, Ticker platformunda birinci sınıf sanal kozmetikler satın alabilmektedir. Bu ürünleri almayı hedefleyen kullanıcılar ELAMA Token’ı kullanabilmektedir. Kullanıcılar, platformda belirli bir etkinliği veya isteği tamamladıklarında ELAMA ile ödüllendirilmektedir. Kullanıcı platform içinde ELAMA ile mal veya herhangi bir değer aracı ticareti gerçekleştirebilmektedir. ELAMA ile kullanıcılar, platformun işleyişine katkıda bulunacaktır. Bu katkıya ek olarak, pasif gelir elde etme şansları bulunacaktır. Pasif gelir hakkı için kullanıcılar, bazı şartları karşılamalıdır.

Platformun daha gelişmiş ve optimize edilmiş halinden sonra, sanal güzellik platformunun ötesindeki diğer kapsamlara genişlemesi amaçlanmaktadır. Ekibin planı, çıkarılacak ve takas edilecek ayakkabılar, takılar ve diğer aksesuarlar için sanal içerikler tasarlamaktır.

Bir sonraki adım olarak, toplu içerik üretim sistemi oluşturmak isteniliyor. Ayrıca kullanıcı kullanım oranını artırmak, küresel pazar genişlemesi, küresel iş ortaklığı genişlemesi ve bağlantılı hizmet genişlemesiyle Metaverse içeriği oluşturmak istenilmektedir. Bu değerlendirme ve değiş tokuş yoluyla toplam sanal içerik platformu yaratılacaktır. Bu amaçla Elemachain, küresel bir Metaverse platformuna gerçek ürün tabanlı sanal içerik sağlamak için pazarda hakimiyet kazanmayı hedeflemektedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.