eCash (XEC) Nedir?

eCash (XEC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
8866 kez okundu

eCash, Bitcoin Cash projesinin devamıdır. Platform kendi deyimiyle Milton Friedman’ın efsanevi vizyonunu hayata geçirip finansal özgürlüğü daha önce görülmemiş bir seviyeye taşımaktadır. Platformla para yollamak, bir e-posta göndermek kadar kolaylaşmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede eCash XEC nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

eCash (XEC) Nedir?

Kendini “elektronik nakit olarak kullanılmak üzere tasarlanmış kripto para birimi” olarak tanıtmaktadır. Proje, 2017’de Bitcoin Cash’i başlatan ekip Bitcoin ABC tarafından geliştirilmektedir.

Avalanche konsensüs katmanı gibi önemli vaatleri yerine getirirken, aynı zamanda stake etme, çatalsız ağ yükseltmeleri ve alt zincirler gibi bir Bitcoin projesinde daha önce görülmemiş kavramları tanıtmaktadır.

eCash’in (XEC) Amacı Nedir?

eCash, Bitcoin’in arkasındaki teknolojiyi kullanarak, en gelişmiş Proof of Stake konsensüsü ile protokol yönetim birleştirip önceden ulaşılamayan hedeflere ulaşmayı amaçlamaktadır.

Mal ve hizmetler için ödeme yapılabilecek bir işlem aracı olmayı hedeflemektedir. Ek olarak proje geliştiricileri, koinin EVM ile uyumluluğunu desteklemesini ve DeFi ile birlikte çalışabilir olmasını amaçlamaktadır.

eCash’in (XEC) Öne Çıkan Yönleri Nelerdir?

Avalanche

Anlık işlemler, güvenlik ve çatallanmasız yükseltme sağlayan konsensüs algoritmasıdır. eCash protokolüne sağlam ve merkeziyetsiz bir yönetim sağlamaktadır.

Staking

Proof of Work madenciliği, sağladığı teşviklerle yatırımcıların projeyi desteklemesini sağlamaktadır. Avalanche staking sistemi, eCash yönetişiminin ve yatırımcı teşviğinin yerini alacaktır.

Yönetişim

Protokol geliri, eCash geliştirme faaliyetleri ve herkesin başvurusuna açık projeleri desteklemek için kullanılmaktadır. Bu destekler (fonlar) Global Network Council tarafından yıllık olarak dağıtılacaktır.

Etokenler

eCash, herkesin oluşturup ticaretini yapabileceği tokenleri desteklemektedir. Platform sayesinde kullanıcılar kendi tokenlerini seçecekleri isim, miktar ve ikon ile oluşturabilmektedir. Bu faaliyet, düşük bir ücretle ve yüksek bir hızla gerçekleştirilebilmektedir.

Küçük, Kullanışlı Nominal Değer (BİT)

Platform kullanıcısına şu soruyu sormaktadır: “Günlük yaşantımızda kullandığımız paranın sekiz ondalık basamağı yokken eCash’in neden olsun ki?”

Düşük ondalık basamak, birim fiyatı düşük kılar ve bu da güçlü boğa piyasasında daha fazla kazanç elde etmeyi sağlamaktadır. 

CashFusion

Platforma göre; internette gizlilik kişisel özgürlüğü savunmanın yoludur. eCash, internetteki gizlilikle alakalı sorulara yoğunlaşmış erken dönem BTC geliştiricileri tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Aynı zamanda gizlilik, güvenli paranın temel taşlarından biridir. Bu yüzden eCash, CashFussion’u desteklemektedir. CashFussion, arz değerinin denetlenebirliğini korumaktadır. Ek olarak gizlilik konusunda başarılı koinlerle başa baş mücadele edebilecek bir anonimlik sağlamaktadır.

eCash’in (XEC) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere göre eCash’in (XEC) toplam arzı 21,000,000,000,000 XEC’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 18,997,510,923,313 XEC’dir. Son 24 saatlik ticaret hacmi 10,567,162$ olan XEC’in piyasa değeri 1,313,485,194$’dır.

eCash (XEC) şu anda 0,00006882$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Eylül 2021’de 0,00038001$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.