Dusk Network (DUSK) Nedir?

Dusk Network (DUSK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
846 kez okundu

Dusk Network, finansal uygulamalar için gizlilik blok zinciridir. Bitci.com olarak bu makalede Dusk Network nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara da değineceğiz. İyi okumalar dileriz.

Dusk Network (DUSK) Nedir?

“Menkul kıymetler için bir teknoloji şirketi” olarak tanımlanmaktadır. İşletmelerin finansal araçları tokenleştirmek ve maliyetli süreçli otomatikleştirmek için kullandığı açık kaynaklı ve güvenli bir blok zinciri altyapısıdır. Uyumluluk, kontrol ve işbirliği için yeni bir standart yaratmak hedefindedir. Platformun kripto para birimi DUSK’tır.

Platformun misyonu, her büyüklükteki işletmenin işbirliği yapmasını, uyumluluk gereksinimlerini karşılamasını, kişisel ve işlem verilerinin gizli kalmasını sağlamaktır.

Şirketler, akıllı sözleşmeler aracılığıyla token vermek, ticaret yapmak ve işbirliği için Dusk Network ağını kullanmaktadır.

Dusk Network güvenlik, küresel düzenlemelere ve yerel mevzuata uygunluk için tasarlanmıştır. Sıfır bilgi kriptografisini ve gelişmiş şifreleme yöntemlerini kullanmaktadır. Ek olarak işletmelerin GDPR ve finansal piyasa direktiflerine uyması sağlanmaktadır.

Dusk Network’ün (DUSK) Farkı Nedir?

“Zero-Knowledge” kanıtlarıyla zincir üstü veri gizliliği dFMI, işlemlerin net ve nihai çözümünü sağlamalıdır. Ayrıca işlemlerin mutabakatı anında veya neredeyse anında (<15 sn) olmalıdır. Ancak Bitcoin ve Ethereum tarafından kullanılan Proof-of-Work fikir birliği mekanizması bu gereksinimleri karşılamamaktadır.

Bu nedenle Dusk Network, ağdaki gizliliği korumak ve işlemleri doğrudan 15 saniye içinde sonuçlandırmak için “Proof of Blind Bid” isimli daha performanslı bir mekanizma tasarlamıştır.

Zero-Knowledge teknolojisiyle desteklenen kuruluşlar, gizliliği koruyan akıllı sözleşmelerle yönetilen tokenleri yayınlamak için Dusk Network’ü kullanmaktadır.

Dusk Network’ün (DUSK) Özellikleri Nelerdir?

  • Hızlı: Kullanıcının blok onayı beklemesinin önüne geçmektedir. İşlemler hızlıdır. İşlemlerin tamamlanması ve kesinliğe ulaşması birkaç saniye sürmektedir.
  • Mahremiyet: Zero-Knowledge kriptografisi platformun deyimiyle platformun “ekmek” ve “tereyağı”dır. Platform, gizlili halka açık bir defterde programlanabilir hale getirmektedir.
  • Ölçeklenebilir: Proof of Blind Bid konsensüsü her büyüklükteki işletmenin ihtiyaçlarını destekleyen yüksek verim için tasarlanmıştır.
  • Güvenilir: Dusk Network’ün “romanı” Proof of Blind” konsensüsü kullanıcılara güvenilir bir sağ sağlamaktadır.

Dusk Network’ün (DUSK) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Dusk Network maksimum arzı 1,000,000,000 DUSK’tır. Toplam arzı 500,000,000 olan projenin dolaşımdaki arzı ise 389,489,793 DUSK’tır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 25,485,097$ olan DUSK’ın piyasa değeri 172,912,214$’dır.

DUSK tokeninin işlem gördüğü mevcut fiyat 0,444998$’dır. Ancak Aralık 2021’de 1$’ı aşmış ve 1,09$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.