Ducato Protokol Token (DUCATO) Nedir?

Ducato Protokol Token (DUCATO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
563 kez okundu

Ducato Protocol Token (DUCATO) kullanıcı merkezli hizmet ve merkeziyetsiz yönetişim şansı sunan bir platformdur. Bitci.com olarak bu makalede Ducato Protokol Token (DUCATO) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Ducato Protokol Token (DUCATO) Nedir?

Blok zinciri teknolojisi, çok sayıda ağ katılımı ve algoritma geliştirme özelliklerini kullanıcıyla buluşturmayı hedefleyen çok amaçlı platformdur. Ayrıca platform, dijital varlıkların ödünç verilmesi ve yatırılması için var olduğunu ve bu yüzden optimizi edildiğini de belirtmektedir.

Ducato Protokol Token (DUCATO), finansal altyapılardan bağımsız olarak sınır ötesi transferi mümkün kılmaktadır. Bu transferleri mümkün kılan kripto para birimlerini kullanıcıyla buluşturmaktadır. (DUCATO token ve KRWD) Böylece platform, dijital varlıklarının finansmanını sağlar ve ödeme pazarının büyümesine de katkı verir. Nihayetinde ortaya çıkan Hybrid DeFi 2.0 adı verilen merkeziyetsiz bir ekosistemdir.

Ducato Protokol Token (DUCATO) Kullanıcısına Ne Sağlar?

Protokol her kullanıcının DUCATO akıllı sözleşmeleri aracılığıyla KRWD oluşturmak için dijital varlıklarını teminat olarak kullanmasını sağlamaktadır. Herhangi bir kullanıcının yatırdığı bu teminat varlıkları bir kaldıraç etkisi yaratabilmektedir.

DUCATO Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi olan DUCATO, protokolü sabitlemek ve ücretleri ödemek için kullanılmaktadır. Yani DUCATO bir hizmet tokenidir.

KRWD, kullanıcı tarafından protokole yatırılan dijital varlıklara dayalı oluşturulmaktadır. Kullanıcı, tasfiye etmek istediğinde ise kendisine verilen KRWD’yi ve stabilite ücretini ödemek zorundadır. KRWD ve stabiliti ücreti ödendiğinde kullanıcı dijital varlıklarını geri alabilmektedir. 

Bununla birlikte platform ileride şeffaf bir operasyon sağlanması için bir yönetişim komitesi ve topluluğu kurmayı planlamaktadır. Ancak bu yönetişime katılmak için kullanıcıların DUCATO tokeni tutması gerekmektedir.

Ducato Protokol Token (DUCATO) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Ducato Protokol Token (DUCATO) maksimum arzı 50,000,000 DUCATO, toplam arzı ise 49,000,000 DUCATO’dur. Öte yandan dolaşımdaki arz miktarı 8,522,900 DUCATO’dur. Bununla birlikte DUCATO’nun son 24 saatlik ticaret hacmi 45,857$ iken piyasa değeri 282,728$’dır.

DUCATO tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,033$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2021’de 64,17$ seviyesine kadar yükselip kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.