Dragonchain (DRGN) Nedir?

Dragonchain (DRGN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
453 kez okundu

Dragonchain (DRGN) küçük işletmeler ve geliştiriciler için oluşturulmuş bir hibrit blok zinciri platformudur. Bitci.com olarak bu makalede Dragonchain (DRGN) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca Dragonchain’in güçlü yönlerine ve DRGN tokeninin mevcut fiyatına göz atacağız. Keyifli okumalar dileriz.

Dragonchain (DRGN) Nedir?

Blok zincir uygulamalarının gelişimi ve dağıtımı için optimize edilmiş ticari bir blok zincirdir. Kurumsal blok zinciri tabanlı uygulamalar için tasarlanmıştır. Dragonchain (DRGN) Amerika Birleşik Devletleri merkezli Dragonchain Foundation tarafından oluşturulup dağıtılmıştır.

Platform, kullanıcıların bir işlem için ihtiyaç duydukları doğrulama düzeyini seçmelerine olanak tanıyan context-based konsensüs mekanizmasıyla dağıtım hızını optimize etmeyi amaçlamaktadır. Dragonchain fikir birliği mekanizması, açık kaynaklı yazılım olarak piyasaya çıkmadan önce Disney’de Disney Private Blockchain Platform olarak geliştirilmiştir. Ayrıca belirtmek gerekir ki platform aslen 2014 yılında Seattle’daki The Walt Disney Company’de Joe Roets tarafından geliştirilmiştir. Daha sonra ise 2016 yılında açık kaynaklı hale getirilmiştir.

Dragonchain’in (DRGN) Güçlü Yönleri Nelerdir?

Platformun birlikte çalışabilirliğini 2016 yılında kanıtladığına dair yorumlar yapılmaktadır. Öyle ki şu platform anda Bitcoin, Ethereum, Binance Chain ve Ethereum Classic’e bağlanmak için Interchain’i kullanmaktadır. Geliştiriciler, kendi akıllı sözleşmeleri herhangi bir kodlama dilinde yazabilmektedir. Bu kodlar arasında C++, Go, JavaScript, Java, Phyton, Ruby, Shell, C# ve Rails gibi diller bulunmaktadır. Ayrıca geliştiriciler, merkeziyetsiz blok zinciri uygulamaları da oluşturma şansına sahiptir.

Bununla birlikte Dragonchain (DRGN), şirketlerin blok zincirini iş uygulamalarına dahil etmesine olanak tanımaktadır. Öte yandan şirketlere işlemleri için daha fazla verim sağlamaktadır. Üstelik şirketlerin potansiyel dolandırıcılık vb. ihtimallerden kaçınması ve maliyetlerini azaltmalarını da sağlamaktadır.

Dragonchain’in (DRGN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Dragonchain (DRGN) toplam arz miktarı 433,494,437 DRGN’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 368,540,930 DRGN’dir. Bununla birlikte Dragonchain’in (DRGN) son 24 saatlik ticaret hacmi 55,295$ iken piyasa değeri 8,096,582$’dır.

DRGN tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,02198$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 5,46$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.