Dogecoin

Dogecoin

Bitci.com
Bitci.com
2653 kez okundu

Shiba İnu türü köpeği logosu yapan sanal para birimi, Billy Markus isimli yazılımcı tarafından ortaya çıkmıştır. Ortaya çıktığı ilk zamanlarda kişilerin sanal paralara ilgisinin artırılmasını hedef alan ve “Doge” muhabbetinin popülaritesinden faydalanan Dogecoin, kısa süre sonra geyik muhabbeti çapında bir fikir olmaktan çıkıp, gerçek haline gelmiş ve internetteki genç popülasyonun büyük çaplı benimsemesiyle çok hızlı bir çıkış yapmıştır. Dogecoin’in sembolü ise DOGE olarak belirlenmiştir. Doge, proof-of-work (POW) için Scrypt kullanmakta ve blok zamanlaması 1’er dakika olarak belirlenmiştir. 4 dakikalık zaman aralıklarında zorluk seviyesi network tarafından güncellenir ve çıkartılabilecek olan Dogecoin miktarının sınırsız olmasından ötürü deflasyonel olmaması dikkat çekicidir.

Dogecoin Madenciliği

Kripto para birimi Dogecoin üretimi, Doge madencileri tarafından yapılmaktadır. Dogecoin madencilik işi yapan kişiler, Doge ağı üzerinde yapılan transfer işlemleri kayıt altına alırlar ve bu işlemin karşılığında belli bir miktar Dogecoin kazanırlar.

Dogecoin Nasıl Alınır

Dogecoin, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz. Dogecoin alım ve satım işlemi için Türkiye’nin en güvenli, hızlı ve geniş kripto para havuzuyla müşterilerine en iyi kripto arşivini sunan bitci.com adresiniz olacak.

1-    Öncelikle piyasanın en güvenilir kripto para borsa sitelerinden olan https://www.bitci.com/ adresine giriş yapıyorsunuz.

2-    Açılan sayfada ekranın hemen sağ üst köşesinde yeni üyelik ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıklamanız alım satım yapmak için ikinci adımınız olacak.

3-    Bu kısımda sizden bazı bilgiler istenecek. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra üye Bitci.com sitesine üye olma işlemini tamamlanmış oluyor. Bunun sonrası tekrar Bitci.com adlı internet sitesine giriş işlemini gerçekleştirin

4-    ‘Hesap Onay Yönetimi’ bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurup bu aşamayı tamamlayın. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.

5-    Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa TRY yatırma bölümüne giriş yapın ve hesabınıza banka havale/EFT veya papara kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRY bulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.

6-    Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında DOGE’ye tıklayın.

7-    DOGE alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatından almak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emri otomatik olarak gerçekleştirir.

Bu adımları izleyerek Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Dogecoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Dogecoin Fiyat ve Şuan Ne Kadar?

Ortaya çıktığı günden bu güne ortalama yüzde 1050 oranında değerlenen Dogecoin, bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (04.08.2019) yaklaşık olarak 0.0029 dolar seviyesinde bulunuyor. Doge satın almak istiyorsanız hemen www.bitci.com’a hiçbir ek ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden BTC seçerek belirlediğimiz sayıda DOGE satın alımı yapabilirsiniz.

2014 yılının başında yaklaşık olarak 0.0002 dolardan işlem gören DOGE bugün yaklaşık 0.0029 dolardan işlem görmektedir. Doge bu yazıyı hazırladığımız zamanlarda (04.08.2019) yaklaşık 0.0029 dolar seviyesinde işlem görürken; kripto paranın değeri dünkü değerine göre yüzde 1 oranında değerlenmiş görünüyor.

1 Dogecoin Kaç TL ve Kaç Dolar?

Üretimi, Dogecoin madencileri tarafından yapılan Dogecoin’in TL olarak değerine baktığımız zaman bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (04.08.2019) yaklaşık olarak 0.01 TL seviyesinde bulunuyor. Doge satın almak artık çok kolay. Hemen www.bitci.com‘a hiçbir ek ücret vermeden üye olup; borsa menüsünden DOGE seçerek istediğimiz sayıda DOGE alımı yapabilirsiniz.

2014 yılının başında ortaya çıkan Dogecoin, bu güne kadar yüzde 1050 oranında değer kazanırken; bu yazıyı hazırladığımız zamanlarda (04.08.2019) yaklaşık 0.0029 dolar seviyesinde hareket ederken; sanal paranın değeri dünkü değerine göre yüzde 1 oranında yükseldi. www.bitci.com‘a girip ek bir ücret ödemeden üye olun. Daha sonra borsa menüsünden DOGE seçip belirlediğiniz miktarda Doge alımı yapabilirsiniz.

Dogecoin Satın Al

Kripto para birimi Dogecoin, satın almak için kripto para borsalarına üye olmanız yeterlidir. Üyeliği gerçekleştirdikten sonra hızlıca istediğiniz satın alma işlemini yapabilirsiniz. Ancak saygın ve güvenilir bir platformu seçmenizi öneririz.Doge sahibi olmak istiyorsanız Türkiye’nin en güvenilir ve kullanımı bakımından en basit kripto para borsası www.bitci.com sizleri bekliyor olacak.

Dogecoin Türkiye ve Borsası

Türkiye’de de kabul gören ve yatırım işlemi yapılan kripto birimi Dogecoin’i sanal para borsalarından satın alabilirsiniz. Bu sanal para borsa platformları üzerinden alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sanal para borsalarında kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen Dogecoin’ı Türkiye’de güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com’dan satın alabilirsiniz.

Kripto para birimi Dogecoin satın almak isteyen yatırımcılar, DOGE işlemi yapılan dijital para borsa platformları üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. Güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay kullanım arayüzü ile www.bitci.com‘a ek bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz yaptıktan sonra belirlediğiniz miktarda sanal para alabilirsiniz.

Dogecoin Grafik ve Analiz

2019 yılında tarihi rekorunu kıran Dogecoin ile ilgilenen yatırımcılar, Dogecoin’in tüm geçmiş grafiklerine ve dip, zirve noktalarına bakarak daha yatırım kararı konusunda yardım sağlamış olabilirler.

Dogecoin satın almak isteyen kişiler, çok sayıdaki web sitesi üzerinde bulunan analizleri takip ederek herhangi bir yatırım kararı almadan önce fikir sahibi olabilirler. Ayrıca ismi artık bilinen analistlerin analizlerini takip etmekten de fayda sağlanabilir.

Dogecoin Nasıl Üretilir?

DOGE üretimi, Dogecoin madencileri tarafından yapılmaktadır. Madencilik yapan kişiler, Doge ağı üzerinde yapılan transfer işlemleri kayıt altına alır, sonrasında  bu işlemin karşılığında belli bir miktar Doge kazanır.

Dogecoin Forum ve Haber

Kripto para birimlerinin konuşulduğu sayısı her geçen gün artan forum siteleri bulunurken, bu forum sitelerinde yatırımcılar sık sık fikir alış verisinde bulunuyor.

Haber akışları ve küresel piyasalarda yaşanan gelişmelerin dijital para değerleri üzerinde etkili olduğunu düşünürsek; DOGE’ye yatırım yapmak isteyen kişiler DOGE haberlerini takip etmeleri faydalarına olacaktır.

Dogecoin Nereden Alınır?

Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Dogecoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.