Disctrict0x (DNT) Nedir?

Disctrict0x (DNT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1586 kez okundu

Disctrict0x, merkezi olmayan pazar yerleri (Districts) ve topluluklardan oluşan bir ağdır. Bitci.com olarak bu makalede DNT nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte proje hakkında merak edilen diğer konulara da değinmeyi ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Disctrict0x (DNT) Nedir?

Merkeziyetsiz pazar yerlerinden oluşan bir ağdır. Web 3.0, Ethereum, Aragon ve IPFS tarafından desteklenmektedir. Platformun kripto para birimi DNT’dir. 2017’nin Ocak ayında Ethlance’ı yaratan Joe Urgo ve Matus Lestan tarafından kurulmuştur.

DNT Token Nedir?

DNT tokeni, Disctrict0x Ağı’na başvurmak için gerekli olan tokendir. ERC-20 standardına sahiptir. Ağ paydaşlarına özel yan hizmet paketine, yapılan tekliflere destek ya da onay verilmediğini belirtmek için kullanılan çok amaçlı bir tokendir. DNT sahibi kullanıcılar, platform içinde hangi “bölgelerin” çalışmasına izin verildiği anlamak için DNT stake edebilirler.

Districts (Bölgeler) Nedir?

Districts, Disctrict0x Ağı’nda gözetim altında olmayan ve sansüre dayanıklı dApp’ler olarak merkeziyetsiz uygulamalar, pazar yerleri ve topluluklardır. Tüm “internet vatandaşları” Districts’leri ücretsiz olarak ağa yerleştirebilmektedir.

Bütün Districts’ler aşağıdaki temel işlevleri içermektedir. Ayrıca üreticilerin uygun gördüğü şekilde genişletilebilir.

  • Gönderme & Listeleme
  • Arama & Filtreleme
  • Sıralama & İtibar
  • Ödeme & Faturalandırma

The d0xINFRA Framework (Çerçevesi) Nedir?

Çevrimiçin bir pazar yeri veya topluluğu işletmek için gerekli temel işlevleri sağlamaktadır. Her bölgenin merkezinde d0xINFRA Web 3.0 çerçevesi, Ethereum blok zinciri için bir dizi Solidity akıllı sözleşmeleri ve IPSF’de dağıtılan Districs’lere güç sağlayan ön uç kitaplıklıkları bulunmaktadır.

d0xINFRA, açık kaynaklı ve genişletebilir şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca yardımcı modüllerin eklentisi aracılığıyla benzersiz özellikler ve gelişmiş işlevsellik uygulamalarına olanak tanımaktadır.

District0x’in (DNT) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Disctrict0x (DNT) toplam arzı 1,000,000,000 DNT’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 751,221,716 DNT’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 1,322,205$ olan DNT’nin piyasa değeri 60,972,134$’dır.

Disctrict0x’in (DNT) işlem gördüğü mevcut fiyat 0,081392$’dır. Ancak Nisan 2021’de 0,483370$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.