DigitalNote (XDN) Nedir?

DigitalNote (XDN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
470 kez okundu

DigitalNote (XDN) veya eski adıyla duckNote ve Dark Note merkezi olmayan özel bir kripto para birimidir. Merkeziyetsiz eşler arası ağda düşük işlem ücretleriyle anında ve gizlilik korumalı şifreli mesajlaşma şansı tanımaktadır. Bitci.com olarak bu makalede DigitalNote (XDN) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

DigitalNote (XDN) Nedir?

Platform kendisini hızlı, izlenemez işlemler ve şifreli mesajlaşma özelliklerine sahip merkeziyetsiz bir Proof-of-Work/Proof-of-Stake hibrit bir blok zinciri olarak tanımlamaktadır. Ayrıca ağın VRX v3.0 teknolojisi aracılığıyla %51 saldırılarına karşı dayanıklı olduğu da vurgulanmaktadır.

Platform içindeki bir masternode ağı, takip edilemezliği artırmaktadır. Ayrıca kullanıcılara ağı güvence altına almaları için teşvik sağlayacak, izlemesi ve sansürlemesi zor işlemlere de olanak tanıyacaktır. Diğer yandan madenciler ve XDN stake eden kullanıcılar, blok oluşturmak için ağ ücretleriyle teşvik edilecek.

DigitalNote’un (XDN) Tarihçesi Nedir?

DigitalNote ilk olarak 2014 yılında anonim bir kişi veya grup tarafından hayatından geçirildi. Projenin arkasında tek bir kişinin mi, yoksa bir grubun mu olduğunu bilinmemektedir. Ancak platformu hayata geçiren kişi veya grup “dNote” takma adını kullanmaktadır. Ayrıca dNote, platformu “duckNote” adıyla hayata geçirmiştir. Yıllar geçtikçe protokole daha fazla geliştirme eklenirken her yükseltme protokolün de adını değiştirmesine sebep olmuştur. Protokolün adı ilk önce DarkNote olurken daha sonrasında ise bugünkü DigitalNote halini almıştır.

Bununla birlikte platformun orijinal kurucu veya kurucuları 2017’de platformu bırakmış ve ortadan kaybolmuştur. Ancak platform, topluluk üyeleri tarafından geliştirilmeye devam edilmektedir. Çünkü DigitalNote (XDN) buna izin veren bir açık kaynak koduna sahiptir.

DigitalNote (XDN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre DigitalNote (XDN) toplam arz miktarı 6,999,999,982 XDN’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 8,101,039,091 XDN’dir. Bununla birlikte DigitalNote’un (XDN) son 24 saatlik ticaret hacmi 442$ iken piyasa değeri ise 608,593$’dır.

XDN tokeni şu anda kripto para piyasalarında 0,00007502$ seviyesinden işlem görmektedir. Hafta içinde en düşük 0,00006810$ seviyesini gören XDN, en yüksek ise 0,00011625$ fiyatına ulaşmıştır. Diğer yandan Ocak 2018’de ise 0,0645$ seviyesini görerek kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.