Diamond Coin (DMD) Nedir?

Diamond Coin (DMD) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1135 kez okundu

Diamond Coin, yetkilendirilmiş bir Proof-of-Stake destekli ilk blok zincir projelerinden biridir. Kripto para piyasasındaki en eski projelerden biri olduğu ifade edilmektedir. Bitci.com olarak bu makalede Diamond Coin Nedir ve DMD Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Diamond Coin Nedir?

İnsanların dünyanın herhangi bir yerine anında, güvenli ve neredeyse maliyetsiz şekilde para göndermelerini sağlayan kripto para birimidir. Diamond Coin (DMD) daha önce Proof-of-Work ve Proof-of-Stake’in bir kombinasyonuna dayanmaktaydı. Ancak mevcut 3.0 sürümü ikinci katman masternode 3.0 ağıyla birlikte kullanmaktadır.

Diamond Coin’in geçmişi 2013 yılına dayanmaktadır. O günden bugüne yayında olan proje; hükümet kontrolünden bağımsız ve merkezi olmayan bir kripto para olarak tasarlanmıştır. Proje kendi deyimiyle çoklu giriş oluşturmaya odaklanmaktadır. İnsanları blok zinciri tabanlı teknoloji aracılığıyla finansal özgürlüklerine kavuşturmak isteyen Diamond Coin, bunu yüksek ödüllü sistemiyle gerçekleştirecektir. Platformun yerel kripto para birimi DMD’dir.

Diamond Coin’in (DMD) Kurucusu Kimdir?

Platform yalnızca topluluk tarafından yönetilen birkaç blok zinciri projesinden biridir. Diamond Coin’i 2013 yılında hayata geçiren kişi veya kişiler, lansmanın ardından ortadan kaybolmuştur. O zamandan beri proje küçük bir geliştirici ekibi tarafından geliştirilmektedir. Şu anda topluluk içindeki en aktif üyeler Aleksander Mesor ve Helmud Siedl olarak dikkat çekmektedir. Diğer yandan kod iyileştirmeleri ise Thomas Haller, Dr. David Forstenlechner ve Dietmar Hofer tarafından gerçekleştirilmektedir.

Diamond Coin’in (DMD) Güçlü Yanları Nelerdir?

Platform yüksek hıza ve performansa sahiptir. Yetkilendirilmiş Proof-of-Stake destekleyici doğrulayıcı seçimine sahip ilk ortak fikir birliği blok zinciridir. Ayrıca terk edilmiş ve sahipsiz bırakmış coinleri yeniden dolaşıma sokan benzersiz bir mekanizmaya sahiptir.

Diamond Coin (DMD) Toplam Arzı Nedir? DMD Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Diamond (DMD) toplam arz miktarı 4,380,000 DMD’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 3,704,798 DMD’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacm, 11,154$ olan Diamond’un (DMD) piyasa değeri 7,710,586$’dır.

DMD şu anda kripto para borsalarında 2,08$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 33,58$ seviyesine kadar yükselen DMD, kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.