Dexioprotocol (DEXI) Nedir?

Dexioprotocol (DEXI) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
743 kez okundu

Dexioprotocol, daha fazla insanı kripto dünyasına sokmak ve kripto dünyasını erişebilir kılmak için ortaya çıkmış bir projedir. Bitci.com olarak bu makalede DEXI nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte proje hakkında diğer merak edilenleri de yanıtlayacağız.

Dexioprotocol (DEXI) Nedir?

Protokol, 5 Mayıs 2021’de Binance Smart Chain ağı üzerinde başlatılmıştır. Projenin kodu Brew Labs tarafından denetlenip geçer not almıştır. Platformun kripto para birimi DEXI’dir.

Platformun aktardığına göre dünya çapında 100 milyondan az insan kripto para birimlerine yatırım yapmaktadır. Bu da dünya nüfusunun %3’ünden azını temsil etmektedir. Bununla birlikte platform daha fazla insanı kripto para hakkında bilgi sahibi yapmak ve sektöre dahil etmek istemektedir. Bu çağda iş, eğitim, eğlence, sanat ve müzik alanında birçok fırsat vardır ve heyecan verici yenilikler yaşanacaktır.

Dexioprotocol hedeflerine şu şekilde ulaşmayı planlamaktadır: 

  • Artırılmış Gerçekliği (AR) uygulama geliştirmede endüstri standardı haline getirmek.
  • Blok zincir tabanlı oyunlarda devrim yaratmak.
  • Gezegendeki en kullanıcı dostu NFT platformunu başlatmak.
  • Kendilerine ait blok zinciri ağını ve çevrimiçi takas (Borsa vb.) platformu.

Dexi Wallet

Platformun iOS ve Android işletim sistemleri için ürettiğini dijital cüzdandır. Dexi Wallet kullanıcıları dijital varlıklarını sakyalabilir, değiştirebilir ve özelleştirilmiş güncel piyasa bilgilerini alabilir.

Ek olarak Dexi Wallet, kullanıcıların kripto varlıklarını teminat olarak kullanarak kredilere ulaşabilmelerini sağlayacaktır. Bununla birlikte kullanıcıları değişen APY (Yıllık getiri yüzdesi) oranlarıyla ödüllendiren bahis havuzları da sunacaktır. Ayrıca cüzdan, platform tarafından DeFi oyun ekosisteminin “bel kemiği” olarak tanımlanmaktadır.

Projenin vizyonu blok zincir teknolojisinin ana akım olduğu ve insanların onunla bağlantılı olduğu bir dünya yaratmaktır.

Dexi Hunter Uygulaması

Dexi Hunter Uygulaması, platformun Dexiverse olarak adlandırdığı AR evrenine erişim sağlaması için bir uygulamadır. Dexiverse’de dünya çapında tokenler, NFT’ler ve AR ödülleri bulunmaktadır. Kullanıcılar, sadece oyun oynayarak portföylerine ekleme yapabilirler. Ek olarak oyuncular, fiziksel aktivitede bulunarak da ödül toplayabilmektedir. Uygulamada adımları, coğrafi konumları ve bazı ölçümleri izlemek için sağlık izleyicisi bulunmaktadır. Bununla birlikte aktivitelere katılan kullanıcıların ödül kazanma şansı artmaktadır.

DEXI NFT ve Pazar Yeri

Dexi NFT’lerinin işlem görmesi için geliştirilen bağımsız bir dijital pazar yeridir. Kullanıcılan doğru satın alma yoluyla ya da oyun içi ödüller vasıtasıyla NFT elde edebilecektir. NFT’ler, Dexiverse’deki koleksiyonlara dayalı olarak gezegen, uzay aracı, yaratık ve silah vb. konularla ilgili olacaktır.

Dexioprotocol’un (DEXI) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Dexioprotocol (DEXI) toplam arzı 500,000,000,000 DEXI’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir.

Dexioprotocol mevcut fiyatı 0,00005654$’dır. Ancak Ekim 2021’de 0,00028465$’a ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.