DeXe (DEXE) Nedir?

DeXe (DEXE) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1215 kez okundu

DeXe Network, DeXe Dao tarafından işletinden merkezi olmayan sosyal ticaret ve varlık yönetimi platformudur. DeXe DAO ise DeXe Ağını, yönetişim tokeni DeXe sahiplerinin oylama gücüyle yöneten Merkezi Olmayan Otonom kuruluşudur. Platformun kripto para birimi DEXE’dir. Bitci.com olarak bu makalede DEXE nedir sorusuna ayrıntılı şekilde yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

DEXE Nedir?

DeXe Network, sanal para birimlerine yatırım yapmak ve ticaret için birden fazla üründen oluşmaktadır. En iyi yatırımcıların stratejilerini kopyalamak için tasarlanan merkeziyetsiz bir platformdur. Sosyal ticaret ve yatırım platformları, işlem kopyalama aracı ve DEX’ler için hepsi bir arada terminali içeren bir dizi araçtan oluşmaktadır. Bu araç ve ürün yelpazesi, çevresinde oluşan topluluk sayesinde işleyen ve gelişen ekosistemi oluşturmaktadır.

DeXe Network’e katılmak ve çeşitli sosyal ticaret işlemlerinden yararlanmak için DEXE tokeni sahibi olma zorunluluğunuz yoktur. Ancak topluluğa tam olarak katılmak, oy kullanabilmek ve teşviklerden yararlanabilmek için DEXE’yi edinmek gerekmektedir.

DeXe Network’te her yatırımcının istediği kadar token sahibi olma şansı bulunmaktadır. Platformdaki her token gerçek varlıklar tarafından desteklenmektedir. Üstelik tokenin fiyatı, yatırımcısının başarısına göre değişmektedir.

Bununla birlikte platformun partnerleri arasında Orion, StaFi, Nova Global, Quest Capital, Chain Capital, IBG ve Kattana vb. birçok tanınır marka bulunmaktadır.

DEXE Tokeni Nedir?

Platformun kripto para birimi DEXE’dir. Yerel yardımcı tokeni olan DEXE, ERC-20 standardına sahiptir. Token aşağıdaki durumlarda kullanılmaktadır:

Yönetişim: DEXE token sahipleri, ağ yönetişim kararlarına oy verebilmektedir. DAO’ya katılmak için kullanıcıların DEXE’ye sahip olmaları gerekmektedir.

  • Ödüller: Yatırımcılar, başalarıla bağlı olarak strateji abonelerinden komisyon almaktadır. Platformun akıllı sözleşmesi üçte biri yakılan, üçte biri sigorta havuzuna gönderilen, üçte biri ise DEXE sahiplerine dağıtılan tokenleri piyasadan otomatik olarak geri almak için bu toplamdan %30 almaktadır.
  • Sigorta: Kullanıcılar, fonlarının değerinin %10’una kadar DEXE tokenlerini stake edip kayıplara karşı kendilerini koruyabilmektedir.

DeXe’nin (DEXE) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre DeXe’nin (DEXE) toplam arzı 96,504,599 DEXE’dir. Ancak dolaşındaki arz miktarı 3,522,016 DEXE’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 2,499,095$ olan projenin piyasa değeri ise 26,360,051$’dır.

DeXe’nin (DEXE) işlem gördüğü mevcut fiyat 7,46$’dır. Ancak Mart 2021’de 32,28$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.