Dero (DERO) Nedir?

Dero (DERO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
764 kez okundu

Bitci.com olarak bu makalede DERO Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Dero; özel ve ölçeklenebilir bir merkezi olmayan uygulama platformudur. Geliştiricilerin güçlü ve durdurulamaz uygulamaları dağıtmasına olanak tanımaktadır. Ek olarak ise kullanıcıların varlıkları üzerinde tam bir gizlilikle kontrol sahibi olmasına neden olmaktadır.

Platform DERO’yu benzersiz olarak tanımlamaktadır. Platform bunun sebebini ise üstün güvenlikleriyle açıklamaktadır. DERO’ya göre kullanıcılar, protokolde ağ saldırılarından korkmadan özel işlem yapabilmektedir. Ek olarak, DERO teknolojisi şeffaflığı korur ve uygulamalar için ideal ortam sağlayan ağ yükü ile ölçeklenmektedir.

Proje Aralık 2017’de üç geliştiriciden oluşan bir ekip tarafından başlatılmıştır. Ancak ekip üyelerinin kimlikleri gizlidir. Ancak ekip üyelerinin blok zincir alanında deneyimli kişiler olduğu ifade edilmektedir.

Dero (DERO) Nedir?

Dero, Proof-of-Work blok zincirini (iş kanıt blok zinciri) bir DAG yapısı ve tamamen anonim işlerle birleştiren ilk kripto para projesidir. Platformun kripto para birimi DERO’dur.

Proje, Monero (XMR) veya Z-Cash (ZEC) gibi mevcut gizlilik odaklı koinlerde “devrim” yaratmayı amaçlamaktadır. Platform, her iki konsensüsü (fikir birliği mekanizması) birleştirerek bunu yapmayı hedeflemektedir.

Platform, bir işlemin göndericisi ve alıcısını gizleyen bir protokol olan Crypto Node’u kullanmaktadır. Ek olarak eşler arası katmanda SSL’ye sahip ilk blok zinciri olarak dikkat çekmektedir. Bu, tüm ağ trafiğini şifreler ve trafiği analiz etmek servis sağlayıcılarından korur.

Dero’nun (DERO) Özellikleri nelerdir?

  • 18 saniyelik hızlı blok süresine sahiptir.
  • Özel akıllı sözleşme ve hizmetleri vardır.
  • Anında senkronizasyon sağlamaktadır.
  • Güvenilir bir kuruluma sahiptir ve gizli parametresi yoktur.
  • Tamamen ölçeklenebilir bir blok zinciridir.

Dero’nun (DERO) Güçlü Yönleri Nelerdir?

  • Homomorfik Şifreleme Blok Zinciri

Hesap bakiyeleri ve verilerin şifresi blok zinciri tarafından asla çözülmez. Yalnızca hesap sahipleri, verilerin şifresini çözüp erişim sağlayabilmektedir.

  • Sıfırdan Oluşturulma

DERO, Goland’da sıfırdan geliştirilmiştir. Üstelik orijinal geliştiriciler tarafından aktif olarak geliştirilmeye devam etmektedir. Başka bir koinin çatalı değildir.

  • Güvenli ve Özel Akıllı Sözleşmeler

DERO hızlı ve anonim işlemler, akıllı sözleşme ve hizmet modeliyle dünya çapında müşterilere hizmet edebilen şifrelenmiş bir protokoldür.

Dero’nun (DERO) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Dero’nun toplam arzı 18,400,000 DERO’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 11,256,337$’dır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 441,527$ olan DERO’nun piyasa değeri 123,890,736$ olarak hesaplanmıştır.

DERO şu anda piyasada 11,09$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ekim 2021’de 27,29$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.