Definix (FINIX) Nedir?

Definix (FINIX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
384 kez okundu

Definix (FINIX), kripto yatırımcılarının güvenle yatırım yapmalarına yardımcı olan bir projedir. Ayrıca profesyonel yatırımcıların kendi fonlarını oluşturup yöneterek yatırım becerilerinden daha fazla geliştirmesini sağlayan, DeFi üzerindeki şeffaf kripto yatırım platformu olarak bilinmektedir. Bu yazımızda Bitci.com.tr olarak, Definix (FINIX) Nedir sorusuna cevap vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Definix Nedir?

Definix, kripto yatırımı yapacak olan yeni yatırımcıların piyasada güvende kalmasını sağlayan bir girişimdir. Bu amaç doğrultusunda piyasaya sürülmüştür. Piyasaya sürülmesinden sonra profesyonellere destek sağlamaya başlamıştır. Proje kapsamında geliştiriciler, özel fon oluşturma özelliği ile yeni güncellemeler gerçekleştirmiştir.

Profesyonel yatırımcılar, projenin sağladığı fon oluşturma ve yönetme özelliği ile kendi alanlarında hareket edebilmektedir. Bu yatırımcılar için oldukça önemlidir. Proje ilk olarak, DeFi özelinde geliştirilmiştir. Ayrıca şeffaf bir kripto yatırım platformu olarak ün kazanmıştır. Projenin içeriğinde sigortadan bahis seçeneğine kadar birçok özellik barındırılmaktadır.

Fiyat sigortası portföyünün çok riskli hale geldiğini düşünen yatırımcılar ve fon yöneticileri, platform bazlı sigortaya abone olabilmektedir. Ayrıca kullanıcılar Definix ile aşağı ve yukarı korumalı seçenekleri satın alabilmektedir. Örneğin kullanıcılar, yalnızca getiri stratejisi sağlamak isterlerse, bir token tutmanın risklerini ortadan kaldırmış olmaktadır. Bunu gerçekleştirmek isteyen yatırımcı satım opsiyonu havuzundan satın alım gerçekleştirerek fiyat riskini ortadan kaldırabilmektedir.

Ticaret programı, ticaret becerilerini halka göstermek ve nitelikli bir tüccar olma şansı kazanmak isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Ayrıca programa katılmak isteyenler FINIX’i yatırarak ticaret programına kaydolabilir. Ek olarak projenin ekibi tarafından yakından izlenecek özel bir adreste ticaret gerçekleştirilecektir. Başarılı olma durumunda, finanse edilen hesaplardan birini yönetme ve platform kullanıcılarının sermayesini yönetmeye sınırsız erişim hakkı kazanılabilmektedir.

FINIX Nedir?

FINIX, Definix ekosisteminin token’ıdır. Token, yalnızca platformda desteklenen kripto para birimini stake ederek kazanılabilmektedir. Yönetişim token’ı ‌FINIX, sahiplerine protokolün geleceğini şekillendirme şansı tanımaktadır.

Geliştiriciler bu amaçla token’ı oluşturmuştur. Yönetim token’ı sahipleri, yeni özellik teklifleri önerme hakkına sahiptir. Ayrıca verilen tekliflere karar vermek ve hatta yönetim sisteminin kendisini değiştirmek gibi projeyle ilgili kararlarda söz sahibi olma avantajı sağlamaktadır. Ekosistem içinde kullanılması zorunlu olan FINIX, projenin devamı için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.