DEAPCoin (DEP) Nedir?

DEAPCoin (DEP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1081 kez okundu

DEAPCoin (DEP), dijital varlıkların blok zinciri kullanarak kullanıcılarını “yeni bir çağa” taşıyacağı platformdur. Bitci.com olarak bu makalede DEAPCoin (DEP) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

DEAPCoin (DEP) Nedir?

Singapur merkezli The Digital Entertainment Asset Pte. Ltd. tarafından başlatılan ve NFT’ler, oyunlar ve diğer eğlence biçimlerini içerek blok zinciri tabanlı NFT-DeFi platformudur.

DEAPCoin (DEP) platformu, PlayMining isimli eğlence platformu ile iç içedir. PlayMining’de kullanıcılara ücretsiz olarak oyun ve çizgi filmler sunulmaktadır. Ayrıca kullanıcıların bu keyifleri yaşarken kripto para (DEP) kazanmaları da sağlanmaktadır. PlayMining kullanıcılarına “PlayMiners” adı verilecektir.

PlayMining Nedir?

Dijital sanatlar ve işitsel görsel eğlence biçimlerini içeren blok zinciri tabanlı bir multimedya dijital eğlence platformudur. Üç ana unsuru içermektedir. Bu unsurlar DEA Bankası, Dijital Müzayedesi ve oyunun kendisidir. Bu öğelerin tümü, PlayMiner’ların sahip olduğu dijital varlıklarla bağlantıdır ve birlikte çalışabilir vaziyettedir.

  • DEA Bankası: Blok zincirinin desteklediği bir güvenli ortamdır. PlayMiner’ların kazanılan ödülleri koyup doğrulayabileceği bir cüzdandır.
  • Dijital Sanat Müzayedesi: Dijital varlıkların, PlayMiner’lar arasında satın alınmasına ve müzakere edilmesine izin veren platformdur.
  • Oyun / Manga: Oyun, para kazanmak için bir platform görevi görmektedir. Bir kullanıcı, oyunu ne kadar oynar veya mevcut mangayı okursa o kadar fazla DEP coinini kazanmaktadır.

DEP Nedir?

Platformun kripto para birimi DEP’tir. DEP, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen bir kripto para birimidir. DEP, platform içindeki oynanışı geliştirmek ve NFT’leri satın almak için NFT Marketplace’te kullanılmaktadır. Bununla birlikte platform, bireysel sanat eserlerinin ikinci satışları için bir IP/telif hakkı sorununu çözmeyi amaçlamaktadır. Platformun planladığı çözüme göre ise satışların bir kısmı, orijinal yaratıcılara telif ücreti olarak ödenecektir.

DEAPCoin (DEP) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre DEAPCoin (DEP) toplam arz miktarı 30,000,000,000 DEP’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 4,836,107,347 DEP’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 4,376,130$ olan DEAPCoin’in (DEP) piyasa değeri 57,648,351 DEP’tir.

DEP coin şu anda kripto para borsalarında 0,01192$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 0,0789$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.