Dawn Protocol (DAWN) Nedir?

Dawn Protocol (DAWN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
482 kez okundu

Dawn Protocol (DAWN), FirstBlood platformunun yeni blok zinciri olarak tanımlanmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Dawn Protocol (DAWN) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Dawn Protocol (DAWN) Nedir?

Ücretli ve rekabet içeren video oyunları için FirtsBlood Esports platformunda kullanılacak tokendir. Diğer yandan Dawn, oyun ve yarışmalar için açık kaynaklı bir protokol olarak da adlandırılmaktadır.

Dawn Protocol’ün misyonu oyunlar için başarılı bir ekosistem sağlamak üzerinedir. Protokol, kullanıcıların hangi ülkeden veya geçmişleri ne olursa olsun, adil ve ödüllendirici bir sistemle buluşturmayı hedeflemektedir. Ayrıca protokol sayesinde oyun geliştiricileri, oyunlarını oyuncularla buluşturabilecektir. Çünkü protokol, geliştiricilerin oyunlarını kendilerine entregre etmesine izin vermektedir. Bu sayede de geniş bir oyuncu grubu, ödüller için mücadele şansı bulabilecektir.

DAWN Nedir?

Platformun tokeni DAWN, FirtstBlood 1ST tokeni olarak başlatılmıştır. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen ve ERC-777 standardına sahip bir tokendir. Oyuncular; Dota 2, PlayerUnkown’s Battlegrounds ve Call of Duty: Warzone gibi popüler çok oyunculu oyun ve turnuvalarda mevcut ödül havuzlarına erişmek için DAWN tokenini kullanabilmektedir.

FirstBlood tokenleri, Ethereum’daki üçüncü token satışı etiketiyle 2016 yılında oluşturulmuştur. 2020’de ise eski FirstBlood 1ST, yeni Dawn tokenine dönüştürülebilinsin diye bir token takası başlatılmıştır.

Günümüzde DAWN tokeni, FirstBlood Esports platformunda kullanılmaktadır. FirstBlood platformunda halihazırda 1,500’den fazla turnuva yer almaktadır. Ayrıca kayıtlı oyuncu sayısının ise 60,000 civarında olduğu ifade edilmektedir.

FirstBlood Nedir?

FirstBlood, küresel bir oyuncu havuzunu birbirine bağlamayı hedefleyen bir platformdur. Platform, oyuncuları ödüllerle buluşturmayı ve rekabet ortamının sağlanması da amaçlamaktadır. Ayrıca oyunculara merkeziyetsiz bir platform sunulmasını sağlamaktadır. Ekip; halihazırda platforma yeni işlev ve özellikler getirmeyi de sürdürmektedir.

Dawn Protocol (DAWN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Dawn Protocol (DAWN) toplam arz miktarı 76,588,156 DAWN’dır. Diğer yandan dolaşımdaki arz miktarı ise 74,464,266 DAWN’dır. Bununla birlikte DAWN’ın son 24 saatlik ticaret hacmi 10,658,366$ iken piyasa değeri 75,634,478$’dır.

DAWN tokeni şu anda kripto para borsalarında 1,02$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ağustos 2021’de 9,63$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.