DATA (DTA) Nedir?

DATA (DTA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1010 kez okundu

DATA (DTA), kısaca “reklamları iyileştirmeyi” amaçlayan bir kripto para birimidir. Bitci.com olarak bu makalede DATA (DTA) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

DATA (DTA) Nedir?

Reklam deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan ve bu doğrultuda çözümler sunan projedir. Ethereum blok zincir üzerine inşa edilmiştir. DATA (DTA) teknolojisi sayesinde reklam verisi dolandırıcılığı, para kazanımı ve kullanıcı ödülleriyle ilgili sorunlara çözüm getirmeyi amaçlamaktadır.

Projeye göre; insanlar kolayca manipüle edilebilmektedir. Fiyatlardaki dalgalanma eğilimleri de kullanıcıları DTA veya diğer altcoinleri almayı itmektedir. Bu altcoinler, kullanıcılara iyi paralar kazandırabilmektedir. Ancak dahası DTA, merkeziyetsizdir ve AI tarafından desteklendiği için satın alınmaktadır. DATA’ya göre bu teknolojiyle ilgilidir.

Halihazırda platform önemli yatırımcılara sahiptir. O yatırımcılardan bazıları şunlardır: ZhenFund, Huobi Labs, Pantera, Kepetic Capital, ZMT Capital, Nirvana Capital.

DATA’nın (DTA) Çözüm Üreteceği Problemler Nelerdir?

  • Merkezi İnternet Reklamcılığı Bürosunun Sınırlandırılması: Orta katmanın boyutu büyürken sistemi kazanç için manipüle eden kötü oyuncular için boşluklar yaratılmaktadır.
  • Şiddetli Reklam Dolandırıcılığı: Çevrimiçi reklam trafiğinin %40’ından fazlası, reklamverenlere yıllık 16 milyar dolara mal olan bot trafiğidir.
  • Para Kazanma ve Kullanıcı Deneyimi İkilemi: Kullanıcılar, 600 milyon cihazı reklam engellemeyi kullanmaya yönlendiren ve dolayısıyla ekosistemin verimliliğini azaltan reklamlardan nadiren ödüllendirilmektedir.

Çözüm Önerileri Nelerdir?

  • Reklam Akışı: DATA, reklam akışının sağlanmasını sağlamayı hedeflemektedir. Reklam verenlerden reklam ağlarına, DSP’lerden yayıncılara ve son olarak geliştiricilerden de son kullanıcılara.
  • Veri Akışı: Kullanıcı cihazından P2P tabanlı mobil depolamaya veri akışı sağlanacaktır. Ayrıca SDK protokolü, bireysel cihazları düğümlerine dönüştürecektir.
  • Token Akışı: DATA ağından kullanıcılara, yayıncılara (geliştiricilere) ve DATA düğümlerine token akışı sağlanacaktır. DATA Ağı, verileri doğrulacaktır. Ayrıca katkıda bulunanlara token verecektir.

DATA’nın (DTA) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre DATA (DTA) toplam arz miktarı 11,500,000,000 DTA’dır. Dolaşımdaki arz miktarı 11,212,500,000 DTA’dır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 5,869,019$ olan DATA’nın piyasa değeri ise 1,012,478 DTA’dır.

DTA tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00008917$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 0,057455$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.