Dash (DASH)

Dash (DASH)

Bitci.com
Bitci.com
2529 kez okundu

Dash, ilk kripto para birimi olan Bitcoin yazılımına dayanan yeni bir kripto para birimi olurken, kısaltması DASH olarak tanımlanmıştır.

Kripto para piyasasına önce XCoin ismi ile 18 Ocak 2014 tarihinde giren, sonrasında da ismi belirli topluluklar tarafından Dark Coin olarak belirlendi. Ancak sonra yine adı değişen sanal para biriminin adı Dash Coin olarak tanımlandı.

Dash ile Bitcoin arasındaki benzerliklerin en çok dikkat çekeni para transfer işlemlerinde gizliliğin ön planda olmasıdır.

Sanal para birimi Dash’in kendi kendini finanse edebilen ve yönetebilen kişi ve işletmelere Dash ağı üzerinden ödeme yapabiliyor. Merkezi bulunmayan bütçe sistemi ile Dash, DAO (Decentralizet Autonomus Organizastion) ismi verilen otonom kurumlar arasında en çok başarıya sahip örneklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Dash Madenciliği

Dash madenciliği, Bitcoin madenciliğine benzer şekilde yapılmaktadır. Bitcoin madenciliği yapılırken kullanılan Proof of Strake algoritmasını değiştirerek kendine göre uyarlayan Dash, X11 algoritmasını ortaya çıkarıyor. Dash coin X11 algoritması ile yatırımcılarının daha hızlı madencilik yapmasına imkan veriyor.

Dash Nasıl Alınır?

Dash, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz. Dash alım ve satım işlemi için Türkiye’nin en güvenli, hızlı ve geniş kripto para havuzuyla müşterilerine en iyi kripto arşivini sunan bitci.com adresiniz olacak.

1-    Öncelikle piyasanın en güvenilir kripto para borsa sitelerinden olan https://www.bitci.com/ adresine giriş yapıyorsunuz.

2-    Açılan sayfada ekranın hemen sağ üst köşesinde yeni üyelik ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıklamanız alım satım yapmak için ikinci adımınız olacak.

3-    Bu kısımda sizden bazı bilgiler istenecek. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra üye Bitci.com sitesine üye olma işlemini tamamlanmış oluyor. Bunun sonrası tekrar Bitci.com adlı internet sitesine giriş işlemini gerçekleştirin

4-    ‘Hesap Onay Yönetimi’ bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurup bu aşamayı tamamlayın. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.

5-    Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa TRY yatırma bölümüne giriş yapın ve hesabınıza banka havale/EFT kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRY bulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.

6-    Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında Dash’a tıklayın.

7-    DASH alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatından almak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emri otomatik olarak gerçekleştirir.

Bu adımları izleyerek Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Dash ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Dash Fiyat ve Şuan Ne Kadar?

Bitcoin yazılımına dayanan yeni bir kripto para birimi olan Dash, tarihi rekor seviyesini 1499 dolar seviyesine taşırken bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda 106 dolar seviyesinde bulunuyor. Dash dünkü fiyatına göre ise yüzde 0.44 oranında değer kazanmış görünüyor. Dash sahibi olmak istiyorsanız hemen www.bitci.com‘a hiçbir ek ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden Dash seçerek belirlediğimiz sayıda Dash satın alımı yapabilirsiniz.

Dash, 2017 yılı Aralık ayından sonra yüzde 1541 oranında artış sağlayarak 1499 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Kripto para birimi Dash, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (30.07.2019) 106 dolar seviyesinde hareket ediyor.

1 Dash Kaç TL

Dijital para birimi Dash, neredeyse her kripto para biriminde olduğu gibi sert fiyat hareketleri yaşarken; bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (30.07.2019) 590 TL seviyesinde hareket ediyor. Dash sahibi olmak artık çok kolay. Hemen www.bitci.com‘a hiçbir ek ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden Dash seçerek istediğiniz kadar Dash satın alabilirsiniz.

Dash Kaç Dolar

Aralık 2017’de eşine az rastlanır bir yükselişle tarihi rekorunu kıran Dash, sonrasında piyasa beklentilerinin aksine sert düşüş yaşadı. Dash, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (30.07.2019) 106 dolar seviyesinde işlem görüyor. www.bitci.com‘a girip ek bir ücret ödemeden hızlı bir şekilde üye olun. Daha sonra borsa menüsünden Dash seçip belirlediğiniz miktarda Dash alımı yapabilirsiniz.

Dash Satın Al

Dijital para birimi Dash’i satın almak için sanal para borsalarına üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra hızlıca istediğiniz satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak güvenilir ve saygın bir platformu seçmeniz faydanıza olacaktır. Dash satın almak için Türkiye’nin en güvenilir ve kullanımı bakımından en kolay kripto para borsası www.bitci.com sizleri bekliyor olacak.

Dash Türkiye ve Borsası

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de yer alan kripto para borsalarında da Dash işlemi yapılmaktadır. Bu sanal para borsa platformları üzerinden satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kripto para borsalarında yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen Dash’ı Türkiye’de güvenilir altyapısı ve yatırımcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com‘dan satın alabilirsiniz.

Dash sahibi olmak isteyen yatırımcılar, Dash satan sanal borsa platformları üzerinden alım işlemini gerçekleştirebilirler. Güvenilir altyapısı ve yatırımcıya sağladığı kolay kullanım arayüzü ile www.bitci.com‘a hiçbir ek bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz tamamladıktan sonra belirlediğiniz miktarda kripto para satın alabilirsiniz.

Dash Analiz ve Grafik

Dash satın almak isteyen yatırımcılar, birçok web sitesi üzerinde yer alan analizleri takip ederek yatırım yapmadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. İsmi öne çıkmış analistlerin analizlerini takip etmeniz faydanıza olacaktır.

Aralık 2017’de eşine az rastlanır bir yükselişle tarihi rekorunu kıran Dash ile ilgilenen yatırımcılar, Dash’in tüm geçmiş grafiklerine ve dip zirve noktalarına bakarak daha kolay yatırım kararı alabilirler.

Dash Nasıl Üretilir?

Dash madenciliği, Bitcoin madenciliği gibi yapılmaktadır. İlk kripto para birimi olan Bitcoin madenciliği yapılırken kullanılan Proof of Strake algoritmasını değiştirerek kendine göre uyarlayan Dash, X11 algoritmasını ortaya çıkarıyor.

Dash Forum ve Haber

Sanal para birimlerinin konuşulduğu birçok forum sitesi bulunurken, bu forum sitelerinde kullanıcılar fikir alış verisinde bulunuyor.

Haber akışları ve global piyasalarda yaşanan son gelişmeler kripto para değerleri üzerinde etkili olduğunu düşünürsek; Dash’e yatırım yapmak isteyen yatırımcıların Dash haberlerini yakinen takip etmeleri faydalarına olacaktır.

Dash Nereden Alınır?

Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Dash ve diğer kripto para birimlerine yatırım

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.