Dai

Dai

Bitci.com
Bitci.com
1748 kez okundu

DaiEthereum platformunda verilen bir kripto para olurken; sembolü DAI olarak tanımlanmıştır. Sanal para birimi Dai’nin maksimum 78.5 milyon coin dolaşım arzı bulunurken, bu coinlerin tamamı sanal para piyasasında dolaşımdadır.

Dai’nin, şu an kripto para piyasasında bulunan yaklaşık olarak 2 bin 500 adet sanal para birimi arasındaki sıralaması 69’dur.

Kripto para birimi DAI, 2017 yılı Aralık ayında Maker tarafından ortaya çıkarılan eski stablecoinlerden biridir. Stablecoin‘i basitçe tanımlamak gerekirse, değerini başka bir para birimine sabit tutmak için tasarlanmış bir dijital para birimi olduğunu söyleyebiliriz.

Dai Madenciliği

Sanal para birimi madenciliğ kısaca, kripto para birimi üretme işidir. Sanal para madenciliği, bir dijital para biriminin madencilik işi için kullanılan özel donanımlı bilgisayarınızla madencilik havuzlarında bulunan kodlarla üretilerek yapılır. Dijital para madencilik işlemi yapmayı planladığınız bilgisayarınıza yükleyeceğiniz madencilikle ilgili programlarla bu sanal para çıkarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dai Nasıl Alınır

Da’yi ikripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Dai Ne Kadar

Ortaya çıktığı günden bu güne oldukça hareketli bir seyir izleyen Dai, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (22.08.2019) 1.01 dolar seviyesinde bulunuyor. Dai’nin düne göre fiyatı ise yaklaşık olarak yüzde 0.11 seviyesinde değer kaybetmiş görünüyor.

Dai Fiyat

Dai, Ethereum platformunda verilen bir kripto para belirteci olurken; bu yazıyı hazırladığımız zamanda (22.08.2019) 1.01 dolar seviyesinde işlem görüyor. 

1 Dai Kaç TL

Sanal para birimi Dai’nin TL olarak değerine baktığımızda; bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (22.08.2019) 5.78 TL seviyesinde hareket ediyor. Dai sahibi olmak artık çok kolay. 

Dai Kaç Dolar

Dai’nin maksimum 78.5 milyon coin dolaşım arzı bulunurken; bu yazıyı hazırladığımız zamanda (22.08.2019) 1.01 dolar seviyesinde hareket ediyor. 

Dai Satın Al

Birçok kripto para birimi gibi yaşadığı sert fiyat hareketleri sonrasında tüm dünyada dikkatleri üzerine toplayan Dai sanal para birimini satın almak istiyorsanız, 

Dai Borsası

Eşine az rastlanır fiyat hareketleri sonrası sanal para piyasalarıyla ilgilenen yatırımcıların sayısı yükseldikçe, sanal para borsa platformlarının da sayıları artmıştır. 

Dai Grafik

Dai satın almak isteyenlerin, yatırım yapmadan önce Dai geçmiş verilerini içeren fiyat grafikleri analiz yapmaları doğru yatırım kararı almak adına faydalı olacaktır.

Dai Türkiye

Dai sanal para birimi ve diğer sanal para birimleri tüm dünyada ve Türkiye’de her geçen sürede bilinirliğini artırarak yatırımcı sayısına yenilerini eklemeye devam ediyor. 

Dai Analiz

Dijital para birimlerine yatırım yapan yatırımcılar, deneyimli analistler tarafından yapılan teknik analizleri takip ediyor. Dijital para dünyasında adı öne çıkmış analistlerin yaptığı analizleri ve değerlendirmeleri sürekli takip etmek, yatırım kararından önce sizin için yol gösterici olabilir.

Dai Nasıl Üretilir

Kripto para madenciliği, bir dijital para biriminin madencilik işi için kullanılan özel donanımlı bilgisayarınızla madencilik havuzlarında bulunan kodlarla üretilerek yapılır.

Dai Forum

Forum sitelerinden sanal para birimine yatırım yapan kişiler ve yatırımcı adayları, fikir alışverişi yaparak yapmak istedikleri yatırımlarına yön verebilirken, bu sitelerinde yapılan bilgi alışverişlerini kullanarak doğru zamanda doğru yatırım hamlesi yapabilir.

Dai Haber

Dai ve diğer sanal para birimleri, her geçen zamanda yatırımcı sayısına yeni yatırımcı eklerken; yaşanan fiyat hareketlerinde sanal para dünyasında yaşanan yeni gelişmelerin ve haber akışlarının oldukça fazla etkisi bulunmaktadır.

Dai Nereden Alınır

Kripto para borsalarında Dai, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.