CPChain (CPC) Nedir?

CPChain (CPC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
607 kez okundu

CPChain (CPC) yeni nesil Internet of Things (IoT) için dağıtılmış bir altyapı olarak tanımlanmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede CPChain (CPC) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

CPChain (CPC) Nedir?

Dağıtılmış depolama, şifreleme, hesaplama ve blok zinciri teknolojileriyle birlikte IoT sistemleri için temel bir veri oluşturmayı hedefleyen projedir. Ayrıca proje, veri toplama, depolama ve paylaşımdan uygulamaya kadar tüm süreç çözümünü kendi sağlamayı amaçlamaktadır.

Internet of Things sistemlerinin mevcut zorluklarına “umut verici” bir çözüm olduğuna dair yorumlar yapılmaktadır. Çünkü CPChain, cihazların maliyetlerini düşürmektedir. Ayrıca veri gizliliğini koruyup IoT verilerinin değerini en üst düzeye çıkarmaktadır. CPChain sayesinde, IoT endüstrisinin tüm dünyadaki cihazlar için daha evrensel bir ağa dönüşme potansiyeli bulunmaktadır.

CPChain (CPC) Ne İşe Yaramaktadır?

Internet of Things (IoT) sistemleri için yeni bir altyapı sağlamaktadır. Platform yukarıda da bahsettiğimiz gibi depolama, şifreleme, hesaplama ve blok zinciri teknolojilerini içeren bir veri platformu oluşturmaktadır. Platform, veri toplama konusunda IoT’un karşılaştığı sorunları çözecektir. Ayrıca platform, veri toplama ve mobilite için sunduğu çözümlerle fiziksel endüstrilerdeki verimliliği artıracaktır. CPChain’in altyapı teknolojisi; akıllı ulaşım, akıllı sağlık ve üretim gibi endüstrilere katkı sağlayacaktır.

CPChain’in (CPC) Kurucusu Kimdir?

Projenin arkasındaki ekip, finans ve teknoloji alanında deneyim sahibi kişilerden meydana gelmektedir. CPChain’in kurucu ortağı ve baş bilim adamı Dr. Long Chengnian’dır. Chengnian, Çin’in prestijli okullarından Shanghai Jiao Tong’da elektrik mühendisliği alanında doktora yapmıştır.

CPC Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi CPC’dir. Token, ağdaki tüm işlemler için gerekli bir tür “gas” olarak kullanılacaktır. Ayrıca token sahiplerinin CPC’yi tutması onlara topluluk yönetişiminde de katkı sağlamaktadır. Yani CPC aynı zamanda yönetişim görevi gören de bir tokendir.

CPChain (CPC) Toplam Arzı ve mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre CPChain’in (CPC) toplam arz miktarı 999,999,999 CPC’dir. Diğer yandan dolaşımdaki arz miktarı 406,769,989 CPC’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 98,335$ olan CPC’nin piyasa değeri ise 1,523,882$’dır.

CPC tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00374$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Şubat 2018’de 0,571$ seviyesine kadar yükselmiş ve rekor kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.