COTI (COTI) Nedir?

COTI (COTI) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
903 kez okundu

COTI, yüksek işlem hacmi ve düşük ücretler sunan yeni nesil bir ödeme çözümüdür. İşlemleri, bir blok zincirinden çok bir grafiğe benzeyen DAG’ta depolayarak yüksek işlem hacmine ulaşmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede COTI Nedir soruna yanıt vereceğiz.

COTI’nin (COTI) Amacı Nedir?

COTI, kuruluşlara kendi ödeme çözümlerini oluşturarak zaman ve paradan tasarruf etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Ek olarak herhangi bir para birimini dijitalleştirme konusunda yetki veren ilk kurumsal düzeyde fintech platformudur.

COTI’ye göre her şeyin dijital olduğu bir çağda para birimlerinin modası geçmiş durumda. Şu anda nakit ödeme yapmak; banka, Paypal, Alipay ve benzerlerini kullanmaktan daha ucuz.

COTI’nin (COTI) Güçlü Yönleri Nelerdir?

COTI mükemmel bir ödeme yapısı için gerekli olduğunu iddia ettiği yedi unsuru sağlamaktadır. Bu unsurlar şunlardır:

  • Alıcı-satıcı korumaları: COTI kullanıcıları hatalara ve dolandırıcılığına karşı korumak için tarihteki ilk anlaşmazlık çözüm sistemini sunmaktadır.
  • Maliyet etkinliği: COTI, aracıları ortadan ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltan maliyetli madencilik ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.
  • Fiyat istikrarı: COTI, blok zincirinin toplu olarak benimsenmesi için gerekli olan fiyat istikrarı teknolojisini yaratmaktadır.
  • Ölçeklenebilirlik: Geleneksel ödeme sistemlerinde 25,000 TPS ve ortak blok zinciri protokollerinde 20 TPS’ye kıyasla 100,000 TPS’nin üzerinde işlem yapabilmektedir.
  • Basitlik: Kullanıcı ve satıcıya yönelik araçları sorunsuzdur. Kullanımları son derece kolaydır.
  • Anlık işlem: Platformun teknolojisi işlemleri, P2P ödemelerini ve havale işlemlerini anında gerçekleştirmektedir.
  • Güvenlik: Dağıtılmış defter teknolojisi, gelişmiş güvenlik için tek bir arıza noktasını ortadan kaldırmaktadır.

COTI Pay Nedir?

COTI pay; kripto para, stabil koinler ve bir yatırımcının yerel parası dahil olmak üzere hem çevrimiçi hem de çevrimdışı tüm ödeme türlerini işleyebilmektedir. Ayrıca mevduat ve işletme kredilerinden kazanılan faizle yerleşik finansmana sahiptir.

COTI’nin (COTI) Kurucusu Kimdir?

Platformun arkasındaki çekirdek ekip; fintech ve bankacılık sektörlerinden mühendisler, matematikçiler, ekonomistler ve araştırmacılar dahil olmak üzere 27 tam zamanlı çalışandan oluşmaktadır.

Kurucu ortak David Assaraf, daha önce HSBC İsrail ve İsrail Bankası’nın denetim departmanında denetçi olarak çalışmıştır. Diğer yandan CEO Shahaf Bar-Geffen ise dijital pazarlama firması WEB3’ün eski CEO’su ve kurucu ortağıdır.

COTI’nin (COTI) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre COTI’nin maksimum ve toplam arzı 2,000,000,000 COTI’dir. Dolaşımdaki arz miktarı 1,048,141,495 COTI’dir. Ek olarak son 24 saatlik ticaret 18,725,203$ olan platformun piyasa değeri ise 112,317,830$’dır.

COTI şu anda kripto para borsalarında 0,1096$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Eylül 2021’de 0,66$ seviyesine kadar yükselip kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.