Cosmo Coin (COSM) Nedir?

Cosmo Coin (COSM) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
763 kez okundu

Cosmo Coin (COSM), tüketicileri ve içerik oluşturucuları “kozmetik” işletmeleriyle birleştirmeyi amaçlayan platformdur. Bitci.com olarak bu makalede Cosmo Coin (COSM) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca Cosmo Coin’in amacına, neler yapacağına ve COSM coinin fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Cosmo Coin (COSM) Nedir?

Platform; kozmetik ve güzellik ürünleri alan ve bu sektörde içerik üreten üreticiler için oluşturulmuştur. Cosmo Coin’in arkasında Cosmochain platformu yer almaktadır. Platform sektörde faaliyet gösteren ve sektöre ilgi duyan kişileri buluşturmak istemektedir. Ayrıca Cosmochain, bireysel ve yüksek düzeyde işlem yapılabilecek verilerin toplanmasına dayalı olarak kozmetik ürünlerinin kişiselleştirilmesine de yardımcı olcaktır.

Cosmo Coin’in (COSM) Amacı Nedir?

Platforma göre; kozmetik endüstrisi istikrarlı bir şekilde büyümektedir. Ancak pazarın doygunluğu ve mikro segmentasyonuyla ilgili sorunlar bulunmaktadır. Ürün gruplar ve markalar birbirine fazlasıyla benzemektedir. Bu sebeple de bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan kişiselleştirilmiş ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Kullanıcılara özel kişileştirilmiş ürünler yapabilmek için ise verilere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu da Cosmochain’in sektöre sunduğu şeylerin başında gelmektedir. Müşterilerin Cosmochain’e bıraktığı bilgiler, kozmetik şirketlerinin üretim sürecini ve pazarlama stratejilerini etkileyecektir.

Cosmoschain, güvenilir olmayan ve ücretli promosyonlarla müşterileri yanlış bilgilendiren ve manipüle eden girişimlere son vermeyi hedeflemektedir. Ayrıca bazı kozmetik markalarının finanse ettiği araştırmalarının da etkisini azaltmayı amaçlamaktadır. Büyük kozmetik şirketlerinin aksine Cosmoschain; ödüle dayalı sistemiyle tüketicilerden doğrudan veri alacaktır.

Cosmo Coin (COSM) Ne Yapacak?

Platformun ödüle dayalı ve müşteri odaklı yapısı, kullanıcılar daha kaliteli bilgi oluşturmaya teşvik edecektir. Oluşturulan içerikler, kişisel bilgi içerdiğinden ötürü blok zincirine taşınacak ve güvenlikleri sağlanacaktır. Diğer yandan kullanıcılar ise sağladıkları bilgiler için token bazlı ödemeler alacaktır. Bununla birlikte kullanıcılar, oluşturdukları içeriğin belli bir oranda sahipliğini de alacaktır.

Cosmo Coin (COSM) Toplam Arzı Nedir? COSM Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Cosmo Coin (COSM) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ancak Crypto.com verilerine göre Cosmo Coin (COSM) dolaşımdaki arz miktarı 670,79M COSM olarak dikkat çekmektedir.

Bununla birlikte COSM coin şu anda kripto para borsalarında 0,00004$’lık bir fiyata sahiptir. Ancak 10 Mart 2019’da 0,0629$ seviyesine kadar yükselme başarısı göstermiştir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.