Contentos (COS) Nedir?

Contentos (COS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1107 kez okundu

Contentos; yaratıcılar, tüketiciler ve reklamcılar gibi dijital içerik ekosisteminin parçaları olan herkesin adil ücret almalarını sağlamak isteyen bir blok zincir protokolüdür. Hedef, bu doğrultuda merkezi olmayan bir dijital içerik ekosisteminin temelini oluşturmaktır. Bitci.com olarak bu makelede Contentos Nedir sorusuna yanıt verecek ve proje hakkında merak edilenlere açıklık getireceğiz.

Contentos (COS) Nedir?

Blok zinciri tabanlı merkezi olmayan içerik ekosistemi inşa eden projedir. İçerik oluşturucuların haklarını korumaya odaklanmıştır. Ek olarak farklı içerik d’App’leri kabul ederek kendisini dijital içerik dünyasının Ethereum’u haline getirmeyi hedeflemektedir.

Mevcut içerik ekosistemi, gelir sistemi reklamlara dayanan merkezi platformlarda tarafından yönetilmektedir. Bu yüzden içerik oluşturucular yani kullanıcılar, kendilerini özgürce ifade etmekte zorlanmaktadır. Çünkü kullanıcılar, reklamcılar tarafından onaylanan içerikleri üretmeye zorlanmaktadır. Bu durum ise sosyal medyadaki ifade özgürlüğünün tartışılmasına yol açmaktadır.

Mevcut içerik sisteminde, platformlar ortadaki paranın çok büyük bir bölümünü almakta ve kullanıcılara küçük paylar vermektedir. Burada devreye Contentos ise içerik ekosisteminin tüm üyelerinin adil bir şekilde paylarını alması gerektiğine inanmaktadır. Blok zinciri teknolojisinin sağladığı tokenleştirmeyle daha adil ve demokratik bir içerik ortamı yaratılması planlanmaktadır. Bununla birlikte platformda; içerik oluşturma, iyileştirme, dağıtım, depolama ve doğrulamalar, COS tokeniyle ödüllendirilecektir.

Ek olarak platform, COS TV isimli Contentos Blok Zinciri tarafından desteklenen ilk video platformuna sahiptir. Bu platformla kullanıcılar, sevdikleri videoları izleyip içerik paylaşarak COS tokeni kazanabilecektir.

Contentos’un (COS) Özellikleri Nelerdir?

  • P2P Gelir Dağılımı: Merkezi olmayan gelir sistemi sayesinde üretilen içerik değeri açıktır. Ödüller doğrudan kullanıcılara ödenmektedir.
  • Merkeziyetsiz Trafik Dağılımı: Çalışmaları için ücret ödenen içerik oluşturucular, içerikleri uygun kitleyle paylaşmaya teşvik edilmektedir.
  • İzlenebilir Telif Hakkı: Blok zincir teknolojisi sayesinde telif doğrulama işlemleri takip edilebilmektedir.

Contentos’un (COS) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Contentos’un (COS) toplam arz miktarı 9,957,686,572 COS’tur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 3,425,816,938 COS’tur. Bununla birlikte projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 1,297,283$ iken piyasa değeri 24,456,955$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.