Conflux (CFX) Nedir?

Conflux (CFX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1707 kez okundu

Conflux; içerik oluşturucularının, toplulukların ve pazarların sınırlarla protokoller arasında bağlantı kurması sağlamaktadır. Bitci.com olarak bu makalede CFX Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak CFX’in özelliklerine ve fiyatına değineceğiz.

Ağ, Turing Ödülü sahibi Dr. Andrew Yao’nun araştırma laboratuvarında geliştirilen Tree-Graph fikir birliği algoritmasına dayalı olarak 2018’de kurulmuştur. Platformun kurucu başkanı Fan Long’dur. Diğer yandan YuanJie Zhang ve Ming Wu ise ortak kurucular olarak geçmektedir.

Conflux (CFX) Nedir?

Conflux (CFX); Tree-Graph algoritmasını kullanan, yüksek verimli bir ilk katman konsensüs blok zinciridir.

Platformun optimize edilmiş Proof-of-Work Tree-Graph konsensüs algoritması, ademi merkeziyetçilikten ve güvenlikten ödün vermeden sergilediği yüksek performansla dikkat çekmektedir. Algoritma, saniyede 3,000-6,000 işlemi işletme kapasitesine sahiptir. Ek olarak performans talebini düşük işlem ücretleriyle karşılamaktadır.

Conflux, Çin’deki tek düzenleyici uyumlu, halka açık ve izinsiz blok zinciridir. Küresel DeFi ekosistemini güçlendirmek için merkeziyetsiz ekonomileri birbirine bağlamaktadır. Ayrıca Asya’ya yayılan projeler için de avantaj sağlamaktadır.

Conflux (CFX) Özellikleri Nelerdir?

  • Yüksek verim: Platformun Tree-Graph konsensüs algoritması, onay sürelerini azaltmak ve TPS’yi artırmak için blok ve işlemlerin paralel işlenmesini kullanmaktadır.
  • Güvenli: Conflux, protokol düzeyinde artırılan güvenlik ve yeniden girişe karşı saldırı koruması sağlamak için yüksek düzeyde test edilen bir PoW konsensüsü kullanmaktadır.
  • Birlikte çalışabilir: ShuttleFlow, Conflux üzerine inşa edilmiştir. Birden çok protokol arasında sorunsuz varlık aktarımına olanak tanıyan, ışık hızında bir zincirler arası varlık köprüsüdür.
  • Ölçeklenebilir: Conflux, güvenli ve ademi merkeziyetçilikten ödün vermemektedir. Diğer blok zincirlerinin fikir birliği sıkıntısını ortadan kaldırıp benzersiz bir ölçeklenebilirlik sağlamaktadır.
  • Built-in (dahili) staking: Yerleşik stake faizi, yenilikçi DeFi uygulamaları için temel sağlamaktadır. Stake edilen tokenler şu anda ek token ihracıyla yıllık %4’lük oran almaktadır.
  • Düşük ücretler: Platformun Ücret Sponsorluğu Mekanizması, cüzdan bakiyesi sıfır olan kullanıcıların blok zinciriyle etkileşim kurmasını sağlamaktadır. Sponsorlar, kullanıcı katılımına yardımcı olmak için başka bir kullanıcının işlem ücretinin bir kısmını veya tamamını ödemektedir.

CFX Token Nedir?

Conflux token ekonomisi; token sahiplerinin işlem ücretlerini ödemelerini, stake yoluyla ödüller kazanmalarını, depolama kiralamalarını ve ağ yönetimine katılmalarını sağlayan platformdaki bir değer birimi olan CFX tokeni etrafında inşa edilmiştir. Ek olarak CFX, ağın güvenli çalışmasını sağlayan madencileri teşvik edip ödüllendirmek için kullanılmaktadır.

Conflux’un (CFX) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Conflux (CFX) toplam arzı 5,230,929,577 CFX’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 1,560,095,965 CFX’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 28,826,316$ olan projenin piyasa değeri 199,149,984$’dır.

Conflux (CFX) şu anda borsalarda 0,127210$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mart 2021’de 1,70$ seviyesini görmüş ve bugüne kadarki en yüksek fiyatına ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.