Coin98 (C98) Nedir?

Coin98 (C98) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
673 kez okundu

Coin98 kullanıcıların merkeziyetsiz borsa, borç verme protokolü, zincirler arası transfer gibi DeFi ekosistemine erişmeleri için oluşturulmuş bir platformdur. Bitci.com olarak bu makalede Coin98 (C98) nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak platformun avantajlarından ve ürünlerinden de bahsedeceğiz.

C98 Nedir?

Platformun kripto para birimi C98’dir. Hem yönetişim hem de yardımcı program tokeni olarak hizmet vererek Coin98 ekosistemine güç katmaktadır. C98 Ethereum, Binance Smart Chain ve Solana’da mevcuttur.

C98’in Avantajları Nedir?

 • Staking: C98 sahipleri, X98 almak için tokenlerini stake etme şansına sahiptirler. Geri alınan tokenlerin %50’si X98 sahiplerine ödül olarak dağıtılmaktadır.
 • Yönetim: Yatırımcılar, ürün parametrelerini değiştirmek için yönetişim tekliflerine X98 vasıtasıyla oy verebilmektedir.
 • Katılımcı Hakları: X98 sahipleri farklı katmanlara ayrılacaktır. Ne kadar çok X98’e sahipseniz o kadar yüksek seviye olursunuz. Kullanıcıların seviyesi ne kadar yüksek olursa Coin98 LaunhPad veya stratejik ortaktan özel geçmişe dönük teşviklere kadar premium bazı hizmetlere erişim hakkı şansı o kadar yüksek olmaktadır.

C98 Tokeni’nin Dağıtımı Nasıldır?

Platform kendine kendine yeten, kapalı döngü bir ekonomi geliştirmek istemektedir. Bu amaçla C98’de yada başka şekilde ağ tarafından toplanan işlem ücretleri, ekosistem içinde aktif katkıda bulunanlar teşvik olarak dağıtılacaktır. Diğer yandan bir kısmı ise gelecekteki ürün geliştirme faaliyetleri ve ekosistem için ayrılacaktır.

Toplam token arzının yarısından fazlası ekosistemin büyümesi (%45) ve likidite madenciliği (%8) için kullanılacaktır. Geri kalan tokenler ise aşağıdaki gibi bölünecektir:

 • Takım: %20
 • Danışmanlar: %2
 • Seed: %5
 • Stratejik: %10
 • Ekosistem büyümesi: %25
 • Topluluk geliştirme: %20
 • Likidite teşviği: %8
 • Vakıf yedekleri: %10

Coin98 Labs Nedir?

Yeni başlayanlardan uzman kullanıcılara kadar birçok seviyedeki kullanıcılar için paket oluşturulmaktadır. Ürün oluşturucu ekip, kullanıcılara veri güvenliğine ve çoklu zincir teknolojisine sahip kapsamlı bir ürün paketi sunmaktadır.

Coin98 Ventures Nedir?

Coin98 Finance’ın yatırım koludur. DeFi Builders için yerleşik desteğe sahip, birden fazla blok zincirindeki merkeziyetsiz finans ekosistemini güçlendirme misyonuna sahiptir.

Coin98 Wallet Nedir?

Coin98 Wallet, kullanıcıları kripto dünyasına güvenli şekilde bağlamak için tasarlanmıştır. Gözetimsiz, çok zincirli cüzdan ve DeFi ağ geçididir. 

Ethereum (ETH & ERC20), Binance Smart Chain (BNB & BEP20) ve Solano (SOL & SPL) dahil olmak üzere 21 popüler blok zincirinde depolama, gönderme ve alma işlemleri için hızlı, kullanışlı ve güvenli prosedürler sunmaktadır. Bununla birlikte platform, Coin98 Wallet’ı yaratma nedenlerini şu şekilde açıklamıştır:

 • Cüzdan, herhangi bir blok zincirinin temel bileşenidir.
 • Çok zincirli bir cüzdan motorunun gelecekteki zincirler arası protokollerin temel bileşeni olduğuna inanıyoruz.
 • Çok zincirli bir cüzdan motoru, protokollerin ya dApp’lerin daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve ürün uygulama süreci yaşamasına yardımcı olacaktır.

Coin98’in (C98) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Coin98’in (C98) toplam ve maksimum arzı 1,000,000,000 C98’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 185,000,000 C98’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 18,891,279$ olan projenin piyasa değeri 332,549,402$’dır.

C98’in işlem gördüğüm mevcut fiyat 1,79$’dır. Ancak Ağustos 2021’de 6,42$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.