Cocos-BCX (COCOS) Nedir?

Cocos-BCX (COCOS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
922 kez okundu

Cocos-BCX; Game-Fi, dağıtım, yatırım, IGO ve diğer yaratıcı araçları kripto dünyasına bağlayan merkeziyetsiz bir GameFi & Metaverse platformudur. Bitci.com olarak bu makalede Cocos-BCX Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Cocos-BCX (COCOS) Nedir?

Oyun geliştiricilerine blok zincirinde oyun geliştirme için kullanıcı dostu bir platform sağlayan halka açık blok zincir platformudur. Proje, oyunculara oyun içi sanal varlıklar üzerinde kontrol sağlamaktadır. 

Platformun sağladığı bir diğer avantaj ise geliştiriciler içindir. Geliştiriciler, blok zinciri programlama dilini bilmelerine gerek kalmadan geleneksel oyunları blok zincirine taşıyabilmektedir. Ek olarak geliştiriciler, platformun sağladığı NFT, borsa ve banka gibi bileşenleri kullanabilmektedir.

Cocos-BCX’in (COCOS) Oyunları Nelerdir?

Snake Joy: Cocos-BCX üzerinde üçüncü taraf geliştirici ekibi TeamJoy tarafından geliştirilmiş bir oyundur. Oyuncular, yılanı “pelet” (NFT) yemesi için kontrol eder ve diğer oyuncular rekabet eder. Türev tokenlerin kullanımı için örnek teşkil eden bir oyun olduğunu ifade edilmektedir.

Cocos Shooter: Cocos-BCX ekibi tarafından geliştirilen bir oyundur. Kullanıcılar, oyunda düşman uçaklarını yok etmeye çalışmaktadır. Avcı uçağını yönetmek ve NFT’leri toplamak ise oyuncuların bir diğer hedefidir. Kazanılan öğeler, blok zincirde saklanıp takas edilebilmektedir. Oyun; NHAS-1808 tokenlerinin oluşturulması, depolanması ve aktarılmasının bir gösterimi olarak tanımlanmaktadır.

Cocos Creator Nedir?

Platformun sunduğu bir hizmet paketidir. Paketin içinde oyun geliştirme araçları bulunmaktadır. Paketin içinde  bulunan bazıları şunlardır: Oyun motoru, kaynak yönetimi, oyun önizlemesi ve hataları ayıklama.

Cocos Creator’un temel özellikleri ise şunlardır: Akıllı Canvas uyarlamasını destekleyen bir UI sistemi, Animasyon sistemi desteği, ayarlanabilen çoklu veri özellikleri.

Cocos-BCX’in (COCOS) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Cocos-BCX’in (COCOS) toplam arzı 66,980,637 COCOS’tur. Bununla birlikte dolaşımdaki arz miktarı da tıpkı toplam arz miktarı gibi 66,980,037 COCOS’tur. Yani Coingecko verilerine göre toplam arzın tamamı dolaşımdadır. Ek olarak projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 5,764,747$ olarak hesaplanmıştır. Cocos-BCX’in piyasa değeri ise 50,429,418$’dır.

COCOS şu anda kripto para piyasalarında 0,752594$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de tarihi zirvesine ulaşan proje, 5,44$ fiyatını görmüştür.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.