Clover Finance (CLV) Nedir?

Clover Finance (CLV) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1170 kez okundu

Clover Finance, EVM (Ethereum Virtual Machine) uyumlu ve zincirler arası birlikte çalışabilen, Substrat tabanlı özel bir Katman 1 zinciridir. Bitci.com olarak bu makalede Clover Finance (CLV) nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Clover Finance (CLV) Nedir?

Clover Finance; Bitcoin, Ethereum, BSC ve Polkadot arasında sorunsuz çok zincirli indeksleme sunmaktadır. Kullanıcılar, hepsi bir arada modern bir ortamda bloklar, işlemler ve hesaplar arasında arama yapabilmektedir.

Çok zincirli evrende dApp’leri ölçeklendirmek için hazır hale getirilmiştir. Proje Mayıs 2020’de kurulmuştur. Clover Finance’ın ana ağı ise Temmuz 2021’de hizmete girmiştir.

Ek olarak platformun Clover Wallet adında bir dijital cüzdanı bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar, ağ değiştirmek zorunda kalmadan aynı anda EVM tabanlı dApp’ler, PolkadotJS tabanlı dApp’ler, Solana dApp’ler ve Tron dApp’lere bağlanabilmektedir.

Clover Finance’ın (CLV) Kurucusu Kimdir?

Platformun kurucuları Viven Kirby, Norelle Ng ve Burak Keçeli’dir. Viven Kirby, Clover Finance’ın proje lideri olarak hizmet vermektedir. Daha önce AXSource ve Microsoft Dynamics Architect’te çalışmıştır.

Clover Finance’ın (CLV) Avantajları Nelerdir?

Clover Finance, kullanıcılara birden fazla hizmet sunmak için tasarlanmıştır. Ağ; bir depolama katmanı, akıllı sözleşme katmanı, DeFi protokol katmanı ve eApp katmanı içermektedir.

Clover ağı, tam hizmet veren DeFi köprüsü sağlamaktadır. DeFi dünyasında yeni kullanıcılar da dahil olmak üzere herkes için bir portal yaratmaktadır. Clover sayesinde geliştiriciler, kolay şekilde DeFi oluşturabilmektedir. Ek olarak blok zincirler arasında çalışan merkeziyetsiz dApp’ler de oluşturabilmektedir.

Platformun eApp katmanı, geliştiricilerin eApp’lerini başka sanal makine kullanmadan ağa dağıtmasını sağlamaktadır.

Clover Finance, işlem sırasında aktarıcıların gönderici adına hareket etmesine izin verir ve temel para birimindeki gas ücretlerini, belirtilen varlıkta ücret alırken karşılayabilir. Bu durumlarda işlem ücretleri, işlem gören varlıklardan düşülmektedir.

Ek olarak ağın kimlik tabanlı bir gas ücret tarifesi bulunmaktadır. Ağı sık kullanılan kullanıcılar kullanma sayılarına bağlı olarak daha düşük bir gaz ücreti ödeyebilmektedir.

Clover Finance’ın (CLV) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Clover Finance (CLV) toplam arzı 1,000,000,000 CLV’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 260,975,397 CLV’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 20,615,577$ olan projenin piyasa değeri ise 93,064,744$’dır.

Clover Finance (CLV) şu anda 0,366575$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ağustos 2021’de 2$’a yaklaşmış ve 1,88$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.