Civic (CVC) Nedir?

Civic (CVC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
2189 kez okundu

Civic (CVC), birey ve işletmelere kimlik bilgilerini kontrol etme ve koruma şansı tanıyan kimlik yönetimi çözümüdür. Bu makalede Bitci.com olarak Civic Nedir sorusunu yanıtlayacağız. Bununla birlikte proje hakkında merak edilen diğer konulara da açıklık getirmeye çalışacağız.

Civic (CVC) Nedir?

Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. 2015 yılında Jonathan Simit ve Vinny Lingham tarafından kurulmuştur. Civic sayesinde kişisel bilgiler doğrulanıp hizmet sağlayıcılarla güvenli şekilde paylaşılabilmektedir. Ekosistem üç farklı bileşenden oluşmaktadır. Bunlar; kullanıcılar, talep edenler ve doğrulayacılardır.

Platform, kullanıcılarına kişisel verileri üzerinde kontrol şansı tanımaktadır. Civic’in kimlik doğrulama çözümü, kimlik kullanımını yetkilendirmek için distributed ledger teknolojisini kullanmaktadır. Bu “dağıtılmış defter” teknolojisi, kullanıcı tarafından yetkilendirildikten sonra bilgileri Civic ortaklarıyla paylaşmaktadır.

Civic, kullanıcıların tüm özel verilerini mobil cihazlarda depolamaktadır. Bununla birlikte kullanıcılar, imza vererek Civic’in kişisel verilerini paylaşmasına izin verebilmektedir.

Civic’in (CVC) Avantajı Nedir?

Hizmet sağlayıcılar, genelde kimlik doğrulama hizmetleri için büyük meblağlar ödemek zorundadır. Ancak Civic, hizmeti bir bütün olarak satmak yerine parça parça veri setleri halinde satmaktadır. Bu da kuruluşlar için zaman ve para tasarrufu demektir.

Civic (CVC) Nasıl Çalışır?

Kimlik doğrulaması yapılacak kullanıcı, bilgilerini Civic üzerinden “validation contract” adı verilen sözleşmeye göndermektedir. Burada devreye giren doğrulayıcılar, bilgilerin doğru olup olmadığını onaylamaktadır. Doğrulama tamamlandıktan sonra ise bilgiler ağa kaydedilmektedir.

CVC Tokeni Nedir?

Platformun kripto para birimi CVC’dir. Kullanıcılar, platformu kullanarak bir yere üye olduğunda veya çeşitli görevleri tamamladığında bu tokeni kazanabilmektedir. Ek olarak doğrulayıcılar, hizmet sağlayıcılar için belge doğruladığında da CVC tokenini kazanmaktadır.

Civic’in (CVC) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Civic’in (CVC) toplam arzı 1,000,000,000 CVC’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 670,000,000 CVC’dir. Bununla birlikte sonra projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 13,602,225$ iken piyasa değeri 108,898,006$’dır.

CVC tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,162550$ seviyesinden işlem görmektedir. Yazının yazıldığı bu hafta içerisinde en yüksek 0,19$ seviyesini gören CVC, en düşük ise 0,16$ seviyesini görmüştür. Ancak proje Ocak 2018’de 1,35$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.