Cardano

Cardano

Bitci.com
Bitci.com
945 kez okundu

Kripto para piyasasının en dikkat çeken projelerinden biri olan Cardano, merkezi olmayan uygulamalar için dağıtılmış bir hesaplama platformu ve ekosistemdir. Cardano’nun sembolü ADA olarak belirlenmiştir.

Cardano, Charles Hoskinson’ın bir projesi olarak ortaya çıktı. Hoskinson, Ethereum ve Bitshares’in kurucu ortağıydı ve Ethereum projesini daha fazla geliştirme anlaşmazlıklarından dolayı bırakmak zorunda kalmıştır.

ADA platformu, yenilikçi teknoloji Blockchain sistemlerinin bilinen bütün problemlerini, en önemlisi ise ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve esnekliği çözme sebebiyle yaratılmıştır.

Cardano Madenciliği

Cardano’nun madenciliği yapılamamaktadır. ADA platformundaki token’lar madencilik yapılarak çıkarılamaz.

Cardano Fiyat ve Şuan Ne Kadar?

Sanal para piyasasında kısa bir geçmişe sahip olmasına rağmen en çok işlem gören ilk 10 kripto para arasında bulunan Cardano, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (28.07.2019) 0.05 dolar seviyesinde hareket ederken düne göre fiyatı yüzde 1.46 oranında yukarıda bulunuyor. 

Geleceği en parlak sanal para birimlerinden biri olarak gösterilen ADA, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (28.07.2019) 0.05 dolardan işlem görüyor.  Sanal para birimi Cardano’nun değeri dünkü fiyatına göre ise yüzde 1.46 yükselmiş görünüyor.

1 Cardano Kaç TL ve Kaç Dolar?

Kripto para birimi Cardano’nun TL değerine baktığımızda, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (28.07.2019) yüzde 1.20 yükselişle 0.34 dolardan işlem görüyor. Cardano sahibi olmak artık çok kolay.

Kripto para piyasasının en dikkat çeken projelerinden biri olan ADA, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (28.07.2019) 0.05 dolar seviyesinde bulunurken; dünkü değeri ile kıyasladığımızda ise yüzde 1.46 yukarıda işlem görüyor.

Cardano Satın Al

Kripto para piyasasıyla ilgilenen ve Cardano satın almak isteyen yatırımcılar kripto para borsalarından alım ve satım işlemini gerçekleştirebilirler. 

Cardano Türkiye ve Borsa

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kripto paralar yatırımcıların ve yatırımcı adaylarının dikkatini çekmiştir ve çekmeye devam etmektedir. 

Kripto para birimlerine ilginin artmasıyla beraber, kripto para borsalarının da sayıları artmıştır. ADA satın almak isteyen yatırımcılar bu kripto para borsalarını kullanarak işlem yapabilirler.

Cardano Grafik ve Analiz

Kripto para birimi Cardano’ya yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların yatırım yapmadan önce ADA grafik üzerinden geçmiş datalarını incelemeleri faydalarına olacaktır. Yatırımcılar böylelikle daha sağlıklı bir şekilde yatırım kararı alabilirler.

Cardano, Charles Hoskinson’ın bir projesi olarak ortaya çıkarken, ADA için yapılan analizler fiyat dalgalanmaları sonrası daha değerli bir hal aldı. Yatırımcıların ADA ile ilgili yapılmış analizleri takip etmeleri yatırım kararı almalarında faydalı olacaktır.

Cardano Forum ve Haber

Forum siteleri yatırımcıların fikir alışverişi yapmalarına uygun bir ortam sağlarken; kripto para birimi Cardano’ya yatırım yapmak isteyen yatırımcılarda forum sitelerindeki fikir alış verişinden faydalanmaktadır.

Cardano, yeni yatırımcıların dikkatini çekerek yatırımcı sayısını artırırken, bu fiyat hareketlerinde kripto para dünyasında yaşanan yeni gelişmelerin ve haber akışlarının da etkisi olmuştur. Yani yatırımcıların haber akışlarını ve kripto para piyasasıyla ilgili yaşanan son gelişmeleri takip etmeleri oldukça kritik olabilir.

Cardano Nasıl ve Nereden Alınır?

En popüler kripto para birimi olan Cardano’yu kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Kripto para borsalarında ADA, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.