Bytom (BTM) Nedir?

Bytom (BTM) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
957 kez okundu

Bytom (BTM), genelleştirilen blok zincirlerini özel blok zincirlerle birleştiren bir aracı olarak tanımlanmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Bytom (BTM) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca Bytom’un (BTM) amacına, yapacaklarına ve BTM tokenin mevcut fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Bytom (BTM) Nedir?

Blok zinciri tabanlı bir açık kaynaklı değişim protokolüdür. Dağıtılan uygulamalara benzersiz bir üç katmanlı yaklaşımı benimsemiştir. Veri işlemleri bir katmanda, aktarımlar diğerinde gerçekleşmektedir. Üçüncü katmanda ise varlık etkileşimleri gerçekleşmektedir.

Menkul kıymetler, temettüler ve tahviller gibi gerçek dünya varlıklarını tokenleştirmeyi amaçlamaktadır. Kullanıcılar, sınırsız varlıklar oluşturmak ve varlıkların serbestçe dolaşımını sağlamak için Bytom’u kullanabilmektedir.

Bytom’un (BTM) Amacı Nedir?

Geçmişte çeşitlendirilmiş dijital varlıkların değiş tokuşunu sağlayacak eksiksiz bir blok zinciri protokolü yoktu. Bytom’un amacı ise dijital dünyayla fiziksel dünya arasında köprü kurmak ve çeşitli dijital ve fiziksel varlıkların kaydedilip değiş tokuş edilebileceği bir merkeziyetsiz ağ oluşturmaktır. Platform; çeşitli varlıkları blok zincirine bağlayarak bu varlıklara çeşitli faydalar sağlayacaktır. Blok zincir bağlantısı, varlıkların likiditesi, güvenliğini ve değerini artıracaktır. Bytom, dünyanın en büyük özel kamu blok zinciri platformu olmayı hedeflemektedir.

Bytom (BTM) Neler Yapacak?

Platform, “bayt bilgisi” ve “bayt varlıklarının” değişimi teşvik edecek, sözleşme ve yapılandırma yoluyla yeni “bayt varlıkları” yaratacaktır. Aynı zamanda platform, verilerden kar sağlayan ekonomik bir kurum haline gelerek dijital varlıkların performansını yükseltecektir. Gelecekte bu varlıklar, sadece günlük hayatta kullanılmayacak. Ayrıca yapay zeka olabilecek ve Internet of Things için “dijital gıda” sağlayabilecektir. Bu durumlar ise dijital dünyanın fiziksel dünya üzerindeki etkisini artırmasına yol açacaktır.

Bytom’un (BTM) Toplam Arz Miktarı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Bytom’un (BTM) toplam arz miktarı 2,100,000,000 BTM’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 1,762,646,568 BTM’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 889,838$ olan projenin piyasa değeri 21,894,232$’dır.

BTM tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,012$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2018’de 1,16$a yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.