Bytecoin (BCN) Nedir?

Bytecoin (BCN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1139 kez okundu

Bytecoin (BCN), finansal gizliliğini korumayı seçen insanlarlar için bir finansal çözüm olarak oluşturulan kripto para birimidir. Bytecoin (BCN), CryptoNote’a dayalıdır. Kendisini ev bilgisayarı madenciliği için daha erişebilir ve kaynak kodu açısından Bitcoin’den daha güvenli olarak tanıtmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Bytecoin (BCN) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Bytecoin (BCN) Nedir?

Dünyanın herhangi bir yerindeki alışverişlerde kullanılabilen güvenilir bir kripto para birimi olarak adlandırılmaktadır. Merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir kripto para birimidir.

Blok zinciri; ücret gerektirmeyen, tamamen izlenemeyen küresel, anında ve özel işlemler sunmaktadır. Bitcoin daha iyi bilinse de birçok kripto uzmanı Bitcoin için “ne en hızlı ne de en güvenli kripto para” yorumunu yapmaktadır. Bu sebeple Bytecoin (BCN) ise kripto para dünyasındaki mevcut sorunlarını çözmek için geliştirilmektedir.

Bytecoin’in (BCN) Geçmişi Nasıldır?

2012 ve 2014 yıllar arasında anonim olarak kurulan Bytecoin (BCN), “privacy coin” olarak yani gizlilik parası olarak piyasaya sürülen ilk kripto para birimlerinden biridir. Yani anonim işlemlere izin veren (ZCash, Monero, Dash vb.) kripto para birimlerinden biridir. Diğer yandan en eski altcoinlerden biri olarak da tanımlanmaktadır. Ayrıca popüler kripto para birimi Monero, Bytecoin’in bir çatalıdır. ZCash ve Dash ile birlikte Bytecoin’in en güçlü rakiplerinden biri Monero olmuştur.

Bytecoin’in (BCN) Özellikleri Nelerdir?

Bytecoin (BCN), herkesin Bytecoin ağ geliştirmesine izin veren açık kaynaklı bir platformdur. Gizlilik ve güven odaklıdır. Dünya çapında çok sayıda düğüm tarafından işletilen bir blok zinciri üzerinde çalışmaktadır.

Platform üzerindeki ödemeler, takip edilemez. Bytecoin (BCN), benzer değere sahip farklı çıktırları tek bir işlemde karıştırmak için “Ring singatures” kullanmaktadır. Bu sebeple de paranın nereden geldiğini belirlemek olanaksız hale gelmektedir. Blok zincirdeki tüm adresler gizlenmiştir.

Ayrıca Bytecoin (BCN), kullanıcılarının tek bir anahtar setinden çok sayıda bağlantısız tek seferlik adresler oluşturmasına izin vermektedir. Bu işlemler ve adresler arasında bağlantı kurulmasını imkansız hale getirmektedir. Öte yandan Bytecoin (BCN) açık kaynaklı olduğu için herkes projeye katkıda bulunabilmektedir. Bu da projenin gelişimini hızlandırabilecek bir özellik olarak göze çarpmaktadır.

Bytecoin (BCN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Bytecoin (BCN) toplam arz miktarı 184,470,000,000 BCN’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 21,046$ olan Bytecoin’in (BCN) piyasa değeri 29,443,362$’dır.

BCN coin şu anda kripto para borsalarında 0,00006732$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2018’de 0,145$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.