Bytecoin

Bytecoin

Bitci.com
Bitci.com
1732 kez okundu

Bytecoin, bir kripto para veya dijital varlık biçimi olurken; sembolü BCN olarak tanımlanmıştır. Bytecoin’in, maksimum 184 milyar coin arzının tamamı dolaşımdadır. Ek olarak gizli ve merkezi bulunmayan bir sanal para olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda yatırımcılarına takip edilemeyen ödeme işlemleri yapma imkanı sağlıyor.

2012 yılında ortaya çıkarken, CryptoNote adı verilen teknolojiden faydalanılan ilk kripto para birimi olmuştur. CryptoNote, teknolojisi imzasız sanal para birimlerinin meydana gelmesine yardımcı olan bir tür algoritmadır. Ayrıca Dash ve Monero gibi popüler kripto paralar da CryptoNote teknolojisini kullanan kripto paralar arasında gösteriliyor.

Bytecoin Madenciliği

Sanal para birimi Bytecoin, ilk sanal para birimi Bitcoin’in hashcash fonksiyonu gibi bir skript fonksiyonunun versiyonu olan Egalitarian PoW’u kullanmaktadır.

Bytecoin ve Bitcoin arasındaki en önemli fark, Bytecoin’in PoW’sinin hafızaya bağımlı olmamasıdır. Bu şu anlama geliyor; Madencilik işi için hazır bulunan CPU tabanlı madencilik halkaları hazır bulunmaktır.

Bytecoin Fiyat ve Şuan Ne Kadar?

Bytecoin, bir kripto para veya dijital varlık biçimi olurken; bu yazıyı hazırladığımız sıralarda  (15.08.2019) 0.0006 dolar seviyesinde işlem görürken; Bytecoin’in düne göre fiyat değişimi ise ortalama yüzde 3.61 oranında düştü. 

2017 yılı Aralık ayında tüm zamanların rekorunu kırmıştır. Aynı zamanda bu yazıyı hazırladığımız zamanda (15.08.2019) 0.0006 dolar seviyesinde hareket ederken; Bytecoin’in düne göre fiyat değişimi ise yüzde 3.61 oranında geriledi.

1 Bytecoin Kaç TL ve Kaç Dolar?

Sanal para birimi Bytecoin’in TL olarak değerine baktığımızda bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda  (15.08.2019) 0.0033 TL seviyesinde bulunuyor.  Ek olarak CryptoNote adı verilen teknolojiden faydalanılan ilk kripto para birimi olurken; bu yazıyı hazırladığımız zamanda (15.08.2019) 0.0006 dolar seviyesinde bulunurken; Bytecoin’in düne göre fiyat değişimi ise yüzde 3.61 oranında düştü. 

Bytecoin Satın Al

Sanal para piyasasıyla ilgilenen kişiler, Bytecoin veya diğer sanal para birimlerinden birine sahip olmak için kripto para borsa platformlarından alım ve satım işlemini yapabilir. 

Bytecoin Türkiye ve Borsası

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sanal para birimleri sert yükselişleriyle kişilerin dikkatini çekmeyi başarmış ve sonrasında çok sayıda yatırımcı sanal para birimine yatırım yapmaya başlamıştır. 

Birçok kripto parada yaşanan inanılmaz fiyat hareketlerinden sonra, kripto para birimlerine olan ilginin artmasıyla beraber sanal para borsalarının sayıları artmıştır. 

Bytecoin Grafik ve Analiz

Bytecoin grafiklerinden geçmiş verilerin incelenmesi, doğru zamanda doğru hamleyi yapma konusunda yatırımcılara yardımcı olacaktır. Kişiler, grafik üzerinden ilgilendiği kripto paranın geçmiş verileri ve dip, zirve noktalarını inceledikçe daha sağlıklı bir şekilde yatırım kararı alabilir.

Sanal para birimi Byte için yapılan teknik analizler, yatırımcılar için oldukça değerliyken; Bytecoin’le ilgili yapılmış analizleri takip etmeleri ve yatırım kararı almaları daha doğru bir adım olacaktır.

Bytecoin Nasıl Üretilir

Bytecoin, Bitcoin’in hashcash fonksiyonu gibi bir skript fonksiyonunun versiyonu olan Egalitarian PoW’u kullanmaktadır. Aynı zamanda madenciliği için hazır bulunan CPU tabanlı madencilik halkaları hazır bulunmaktır.

Bytecoin Forum ve Haber

Kripto para birimlerinin sıkça konuşulduğu forum siteleri yatırımcıların bilgi alışverişi yapmalarına uygun bir zemin sağlarken; Bytecoin’e yatırım yapmak isteyen kişiler forum sitelerindeki fikir alış verişinden faydalanarak yatırım kararı alabilir.

Sanal para piyasalarıyla ilgili haber akışları ve yaşanan son gelişmeler kripto para değerleri üzerinde etkisi olduğunu düşünürsek; Bytecoin’e yatırım yapmak isteyen yatırımcıların haberleri sık sık takip etmeleri faydalarına olacaktır.

Bytecoin Nasıl ve Nereden Alınır?

Bytecoin’i kripto para borsalarından satın

Kripto para borsalarında Bytecoin, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.