Burger Swap (BURGER) Nedir?

Burger Swap (BURGER) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1342 kez okundu

Burger Swap, dijital varlıkların ve yüksek likidite sahibi kripto para birimlerinin anında değişimi için tasarlanmış finans platformudur. Güvenilir ve merkeziyetsizdir. Bitci.com olarak bu makalede Burger Swap nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Burger Swap (BURGER) Nedir?

DeFi olarak da bilinen merkeziyetsiz finans, blok zinciri alanının hızla gelişen bir parçasıdır. Burger Swap de daha önce belirttiğimiz gibi güvenilir ve merkeziyetsiz bir kripto para finans platformudur. Platform, özellikle herhangi bir kripto para biriminin ve kripto varlık tokeninin rezervlerini toplayan bir likidite toplayıcısıdır. Kullanıcıların tokenlerini güvenli ve kolay bir şekilde mevcut en iyi oranda değiştirmelerine olanak tanımaktadır.

BURGER Token Nedir?

Platformun kripto para birimi BURGER’dir. BURGER token sahipleri protokolle arayüz oluşturma, gelecekteki gelişimini taahhüt etme ve yönetişim masasında oy kullanma sorumlarına sahip olacaklardır.

Token sahipleri (Topluluk) tüm sistemi yönetişim akıllı sözleşmeleri aracılığıyla kontrol etmektedir. Bu yüzden Burger Swap’ta merkezi bir yapı yoktur. Token sahipleri sistem parametrelerinin güncellenmesi için bir teklifin oylama sürecine katılırlar ve teklifin tamamlanmasının sonunda stake miktarlarına göre ödül kazanırlar. Ancak oylama sürecine katılmazlarsa herhangi bir stake ödülü elde edemezler.

Burger Swap’in (BURGER) Özellikleri Nelerdir?

  • Şeffaflık: Burger Swap’in akıllı sözleşme protokolleri ve oranları herkese açıktır. Doğrulanabilir ve şeffaftır.
  • Güvenlik: Yönetişim için merkezi bir varlık yoktur. Yani topluluk yönetişim akıllı sözleşmelerini kullanarak oylama süreci aracılığıyla sistem üzerinde tam kontrole sahiptir.
  • Teşvik: Stake ödülleri almak için token sahiplerinin oylamaya katılmaları gerekmektedir. Sonrasında seçmenlere stake ettikleri token miktarlarına göre ödül dağıtımı yapılmaktadır.
  • Likidite: Burger Swap, likidite havuzları olarak bilinen büyük token havuzlarından alınan değişken oranlı takaslar sağlamaktadır.
  • Optimal fiyatlandırma: Token değişimleri, mevcut en iyi oranla gerçekleşmektedir. Burger Swap’in borsalar gibi harici oracle’lardan fiyat bilgileri ileten ve toplayan kendi fiyat oracle’ları olacaktır.
  • Güvenli anahtar yönetimi: Kullanıcılar kendi anahtarlarını merkeziyetsiz olarak saklanacak şekilde yönetmektedir. Bu nedenle anahtarlar, herhangi bir karmaşık siber saldırıya maruz kalmaz.

Burger Swap’in (BURGER) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Burger Swap (BURGER) maksimum arzı 21,000,000 BURGER’dir. Platformun toplam arz miktarı ise 18,507,830 BURGER’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir.

BURGER’in şu anda işlem gördüğü fiyat 1,85$’dır. Ancak Mayıs 2021’de 27,57$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.