Bounce (AUCTION) Nedir?

Bounce (AUCTION) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
839 kez okundu

Bounce (AUCTION) likidite madenciliği, merkeziyetsiz yönetişim ve stake mekanizmalarını içeren merkeziyetisiz bir açık artırma platformudur. Bitci.com olarak bu makalede Bounce (AUCTION) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca Bounce V2, Bounce OTC, AUCTION tokeni ve tokenin fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Bounce (AUCTION) Nedir?

Token ve NFT satışları için merkeziyetsiz bir açık artırma protokolüdür. Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Rekabetçi bir takas ortamı yaratan kaynakların kıtlığı, Bounce’un doğmasına zemin hazırlamıştır.

Bounce, sınırlı sayıdaki token veya NFT’ler için rekabetçi bir ortam sağlamaktadır. Varlıklar, farklı şekilde açık artırmaya sunulabilmektedir. Farklı açık artırma türlerinden bazıları şunlardır:

  • Sabit fiyatlı token satışı
  • Azalan fiyatlı token satışı (Dutch Auction gibi)
  • Gizli fiyatlı satış

Bounce V2 Nedir?

2020 senesinde Bounce Finance, merkeziyetsiz açık artırmalar için ilk platformu başlatmıştır. 7 bine yakın açık artırma havuzu ve 700,000 Ethereum’luk işlem hacmiyle geniş çapta başarı sağlamıştır.

Bununla birlikte 2021’de ise merkezi olmayan açık artırmayı bir seviye yukarıya taşıyan ve Bounce OTC’yi sunan yeni nesil Bounce platformu tanıtılmıştır. 

Bounce OTC Nedir?

Merkezi olmayan müzayedeler, boğa sezonu için uygundur. Ancak ayı sezonu koşulları için uygun bir araç değildir. Bu nedenle Bounce V2, herhangi bir ERC20 standardına sahip tokeni uygun bir fiyatla alıp satmaya olanak tanıyan OTC özelliğini sunmaktadır.

AUCTION Nedir?

Bounce platformunun yerel kripto para birimi AUCTION’dur. Platformun kripto para birimi AUCTION protokolde teşvikleri desteklemekte ve ödeme işlemlerinde kullanılmaktadır. Ek olarak bu tokenin yönetişim görevi de bulunmaktadır. Token sahipleri, yönetimsel haklara (oy verme vb.) sahip olmaktadır.

Bounce (AUCTION) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Bounce (AUCTION) maksimum arzı 10,000,000 AUCTION’dur. Platformun toplam ve dolaşımdaki arz miktarı ise 7,640,617 AUCTION’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 2,094,799$ olan platformun piyasa değeri 48,437,702$’dır.

AUCTION tokeni şu anda kripto para borsalarında 6,34$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 70,44$ seviyesine ulaşarak kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.