Boson Protocol (BOSON) Nedir?

Boson Protocol (BOSON) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
837 kez okundu

Boson Protocol, fiziksel olarak var olan yani gerçek kabul edilen ürünlerin sanal dünyada satılmasını sağlar. NFT’leri kullanarak dijital ürünleri fiziksel bir ürünmüş gibi işleme sokar ve ticaretini yapabilir. Dolayısıyla geleneksel satış pazarlarına alternatif oluşturur. Alıcılar ve satıcıları dijital ortamda bir araya getirir. 

BOSON tokeni protokolün kripto para birimidir. ERC-20 tabanlıdır. Ekosistemi yönetmek, farklı aktörleri teşvik etmek ve yaratılan değeri paylaşmak için kullanılır.

Protokolün CEO’su Justin Banon’dur. CFO’su ise Po Tang’dır. Projeyle alakalı içerikler dünyanın en saygın medya kuruluşlarında (The New York Times, Forbes, Business Insider) yer edinmiştir. Ayrıca proje birçok önemli organizasyonla işbirliği içerisindedir. Bu organizasyonlardan bazıları şunlardır:

  • Coinpass
  • Orion
  • Ocean
  • CoinBurp
  • DuckDAO
  • Moneyfold
  • Crucible

Boson Protocol’un (BOSON) Amacı Nedir?

Proje, sanal ve gerçek dünya arasında bir ticaret köprüsü oluşturmayı arzular. Ticaret işlemlerinin daha güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleşmesi için vardır. Tüketici için güvenilir bir Web 3.0 pazarı imkanı sunar. Bu yüzden maliyetleri düşürür. Merkeziyetsiz bir ticaret ekosistemi oluşturmayı hedefler. Protokol sayesinde herkesin güvenebileceği ve kullanabileceği ticaret uygulamaları oluşturulacaktır. 

Boson’a göre mevcut e-ticaret platformları, kullanıcılar üzerinden aşırı değer elde ediyor. Üstelik alıcıların ve satıcıların gerçek bir alternatifi yok. Ancak bu projede ise akıllı sözleşmeler aracılığıyla e-ticaret platformlarının belirli fonksiyonları dağıtılıyor ve merkezi olmayan ticaret oluşturulmak isteniyor.

Boson Protocol’un Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Boson Protocol’un toplam arzı 200,000,000 BOSON’dur. Dolaşımdaki arzı ise 66,085,470 BOSON’dur. Fiyatı 9 Ağustos 2021’de 5,36$’ı görmüştür. Ancak şu anda 1,01$ seviyelerinden işlem görmektedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.